DB Schenker Rail Polska przewiezie węgiel z Bogdanki do Ostrołęki

DB Schenker Rail Polska przewiezie węgiel z Bogdanki do Ostrołęki

03 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” ogłosiła wyniki postępowania przetargowego na przewóz transportem kolejowym prawie 900 tysięcy ton węgla kamiennego z kopalni „Bogdanka” dla klienta Energa Elektrownie Ostrołęka S.A.

Fot. Kuba Batorowicz

W przetargu startowali wszyscy liczący się w kraju przewoźnicy kolejowi w tym PKP Cargo, CTL Logistics oraz Freightliner PL, co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji na polskim rynku. Zwyciężyła firma DB Schenker Rail Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Podpisanie umowy nastąpi jeszcze w tym miesiącu a realizacja zadania rozpocznie się w styczniu 2013 i prowadzona będzie do grudnia 2013 roku.

- Wygranie kontraktu na przewóz węgla z kopalni „Bogdanka” do Elektrowni Ostrołęka to dla DB Schenker Rail Polska bardzo dobra informacja. Jest to nasz kolejny zwycięski przetarg i jednocześnie gwarancja, że portfel naszych zamówień na następny rok jest zabezpieczony - mówi Zbigniew Pucek, członek zarządu ds. sprzedaży w DB Schenker Rail Polska. - Wszyscy wiemy, że konkurencja w branży jest bardzo silna, dlatego naszym priorytetowym zadaniem jest przygotowanie oferty w taki sposób, aby była maksymalnie zorientowana na klienta i dopasowana do oczekiwań rynku. I to się udaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wzrost sprzedaży Grupy ZUE w I półroczu 2012 Wzrost sprzedaży Grupy ZUE w I półroczu 2012
Następny artykuł DB gotowe na strajk pracowników Lufthansy DB gotowe na strajk pracowników Lufthansy