Wypadek na przejeździe: nieuwaga czy brawura?

Wypadek na przejeździe: nieuwaga czy brawura?

11 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Uszkodzony parowóz i - na szczęście - bark ofiar w ludziach to efekt wypadku do jakiego doszło dziś ok. godz. 14 na linii kolejowej nr 357. Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym.

Fot,. PKP PLK

Do zdarzenia doszło na szlaku jednotorowym Granowo Nowotomyskie – Stęszew na przejeździe kolejowym kategorii D. To typ przejazdu, który jest pozbawiony urządzeń ostrzegawczych i jest oznaczony jedynie znakami drogowymi. Takie przejazdy znajdują się w miejscach o niewielkim natężeniu ruchu i dobrej widoczności - tak, by kierowca mógł dokładnie sprawdzić, czy zbliża się pociąg.

Pod pociąg Kolei Wielkopolskich  jadący z Wolsztyna do Poznania wjechała ciężarówka. Nie wiadomo na razie czy przyczyną była nieuwaga kierowcy, jego brawura czy też jeszcze inny czynnik. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie ucierpiał, został uszkodzony natomiast parowóz. W tej chwili na miejsce została wysłana zastępcza lokomotywa.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trosce o bezpieczeństwo pasażerów kolei i kierowców prowadzą kampanię "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj".