Kościan: śmierć matki z dzieckiem na torach

Kościan: śmierć matki z dzieckiem na torach

17 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wczoraj, na szlaku na szlaku kolejowym Czempin – Kościan (woj. wielkopolskie) doszło do śmiertelnego potrącenia matki z dzieckiem. Z ustaleń Straży Ochrony Kolei wynika, że kobieta rzuciła się pod jadący pociąg TLK „ Orkan” rel.  Szczecin Główny - Wrocław Główny.

Fot. PKP PLK

Do zdarzania doszło o godzinie 18:18 w km 124,40 linii nr 271 Wrocław – Poznań. Pod jadący po torze nr 2 pociąg TLK nr 86100 rzuciła się trzydziestoletnia  kobieta wraz z pięcioletnim dzieckiem. W wyniku najechania przez tabor osoby te poniosły śmieć na miejscu, co stwierdził przybyły na miejsce lekarz karetki Pogotowia Ratunkowego.

Tor nr 2 był zamknięty od godz. 18:18 do ok. godz. 22.00. W tym czasie ruch pociągów odbywał się po torze nr 1. Podróżni z TLK „Orkan” przesiedli się do pociągu TLK nr 65100 rel. Gdynia Główna - Wrocław Główny, którym kontynuowali dalszą podróż. Miejsce zdarzenia zabezpieczali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Lesznie i Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie pod nadzorem prokuratora.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pamiątkowe inskrypcje na dworcach kolejowych Pamiątkowe inskrypcje na dworcach kolejowych
Następny artykuł Dni Transportu Publicznego 2012 Dni Transportu Publicznego 2012