Kraków: monitoring na dworcu się sprawdza

Kraków: monitoring na dworcu się sprawdza

19 listopada 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dzięki zamontowanemu na dworcu monitoringowi Straż Ochrony Kolei ujęła dwóch kieszonkowców, którzy okradali podróżnych w pociągach.

Fot. SOK

Zdarzenie miało miejsce 17 listopada 2012 r. o godz. 13:15 w stacji Kraków Główny. Do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej i Komisariatu Policji w Krakowie pełniących służbę porządkową na peronie 3 przy pociągu Przewozów Regionalnych nr 125 rel. Kraków - Rzeszów zgłosił się podróżny, który poinformował, że po wejściu do pociągu w stacji Kraków Główny i zajęciu miejsca stwierdził kradzież telefonu komórkowego z kieszeni kurtki wiszącej na oparciu siedzenia. Po przeprowadzonej rozmowie z podróżnymi pociągu ustalono, że sprawców kradzieży było dwóch. Jeden mężczyzna o kulach w długiej kurtce, a drugi w ciemnej kurtce z plecakiem niebieskim marki adidas. Po dokonanej kradzieży wybiegali oni z pociągu.

W wyniku podjętych czynności operatora posterunku monitoringu i odtworzeniu nagrań zapisów kamer stacjonarnych umiejscowionych na peronie 3 ustalono sprawców kradzieży, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. Jak się okazało były to osoby już wcześniej notowane za te same przestępstwa. Nagranie zostało zabezpieczone dla potrzeb prowadzonego postępowania. Podróżny udał się do II Komisariatu Policji w Krakowie w celu dokonania oficjalnego zgłoszenia. Opóźnienia pociągu nie było.

W stacji Kraków są prowadzone wzmożone działania prewencyjne po cywilnemu przez funkcjonariuszy SOK i Policji.