Łódzkie: mieszkańcy źli na nowy rozkład

Łódzkie: mieszkańcy źli na nowy rozkład

24 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy województwa łódzkiego narzekają na nowy rozkład jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 10 lutego. Skarżą się podróżni, kursujący między Łodzią i Warszawą, a także pasażerowie dojeżdżający z Gorzkowic do Łodzi – informuje „Dziennik Łódzki”.

Łódzkie: mieszkańcy źli na nowy rozkład
Fot. Dominik Skudlarski

Podróżni jadący z Gorzkowic wskazują, że żadne trzech rannych połączeń nie pozwoli im dojechać do pracy na godz. 8. Przewozy Regionalne wskazują, że czas podróży jest uzależniony od zarządcy infrastruktury kolejowej, czyli PKP Polskich Linii Kolejowych. PKP PLK tłumaczą, że przychylają się do sugestii przewoźników, ale wtedy, gdy nie ma żadnych remontów i modernizacji. Tymczasem od lutego ruszy wiele prac torowych, m.in. na odcinkach Łódź Kaliska Towarowa - Łódź Chojny, Łódź Widzew - Łódź Andrzejów, Koluszki - Rogów, Rokiciny - Piotrków. To właśnie prace na tym ostatnim odcinku są powodem kłopotów mieszkańców Gorzkowic.

Z kolei prace na trasie Warszawa – Łódź sprawią, że do 2 godzin i 13 minut wydłuży się również podróż pociągami TLK "Łodzianin" i TLK "Baczyński"  kursujących do Warszawy.

Czytaj więcej