Koleje Śląskie kupią zmodernizowanego EZT-a

Koleje Śląskie kupią zmodernizowanego EZT-a

15 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Śląskie ogłosiły przetarg na zakup jednego elektrycznego zespołu trakcyjnego po naprawie głównej i modernizacji wraz ze szkoleniem maszynistów i rocznym utrzymaniem pojazdu. Spółka szacuje, że wartość zamówienia wyniesie 8 mln zł netto (9,84 mln zł brutto).

Fot. Patryk Farana

Ponadto, w ramach planu naprawczego i zaplanowanych oszczędności, Koleje Śląskie planują w ciągu najbliższych miesięcy rezygnację z eksploatacji wypożyczonych wagonów Kolei Czeskich na rzecz jednostek trakcyjnych.

Wśród kryteriów przetargu na zakup EZT, samorządowy przewoźnik wymienił nie tylko cenę (80 proc. punktów.), ale też termin dostawy (20 proc. punktów).

- Nowy pojazd będzie zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w celu zwiększenia kapitału zakładowego spółki Koleje Śląskie - informuje Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. - Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia zostanie opublikowana w ciągu najbliższych dni.

Na oferty przewoźnik czeka do 22 sierpnia. Realizacja zamówienia ma odbyć się w ciągu niewiele ponad dwóch miesięcy - do 4 listopada 2013 r.