Pijani graficiarze schwytani na gorącym uczynku

Pijani graficiarze schwytani na gorącym uczynku

05 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Uszkodzenie mienia poprzez pomalowanie dwóch składów pociągów, to zarzuty jakie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przedstawili dwóm grafficiarzom. Mężczyźni zostali ujęci przez patrol Straży Ochrony Kolei.

Fot. ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Zdarzenie to miało miejsce w miniony weekend z soboty na niedzielę. Patrolujący bocznicę kolejową w rejonie dworca w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, zauważyli przy składzie pociągu dwóch mężczyzn. Na widok patrolu próbowali natychmiast uciec porzucając plecak. Po chwili zostali jednak ujęci. Okazało się, że elektryczny zespół trakcyjny, przy którym stali wcześniej mężczyźni, został pomalowany farbami.

Na miejsce wezwano policyjną grupę dochodzeniowo - śledczą. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, a w porzuconym plecaku policjanci znaleźli pojemniki z farbą w sprayu. Sprawcy umieścili na dwóch jednostkach trakcyjnych graffiti na łącznej powierzchni prawie 50 mkw.  Mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie, gdzie najpierw musieli wytrzeźwieć.

Fot. KP Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Sprawcy przyznawali się początkowo do pomalowania tylko jednej jednostki. Jednakże zebrany przez policjantów materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości. Ostatecznie grafficiarze przyznali się i usłyszeli zarzuty pomalowania dwóch pociągów. Swoim przestępczym zachowaniem spowodowali straty rzędu 4 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy w wieku 30 i 23 lat. Za uszkodzenie mienia może im grozić 5 lat więzienia.