Bez e-papierosa we wrocławskim tramwaju

Bez e-papierosa we wrocławskim tramwaju

09 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

MPK Wrocław wprowadza zakaz palenia e-papierosów w pojazdach komunikacji miejskiej. Pojawił się już taki zapis w regulaminie przewozów. Wrocław dołączył do kilku polskich miast, które wprowadziły podobny zakaz dla komfortu pasażerów (m.in. Kraków, Poznań).

Fot. Michał Wójcicki

Osoby, które będą palić e-papierosy w pojazdach MPK mogą liczyć się z konsekwencjami takimi jak np. palacze tradycyjnych papierosów lub pijący alkohol.

Wprowadzenie zakazu wywołały skargi pasażerów na uciążliwości związane z puszczaniem e-dymka.

- Na początku mody na e-papierosy takich skarg nie było. Jednak gdy temat zakazu wywołały inne miasta, jak np. Kraków pasażerowie zaczęli się do nas zwracać z podobną sugestią. Teraz także we Wrocławiu stało się to faktem – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.

- Kierowca lub motorniczy może wyprosić z pojazdu pasażera palącego e-papierosa. Jeżeli nie będzie chciał wysiąść, zostaną wówczas wezwani strażnicy miejscy. Mogą oni nałożyć mandat – dodaje rzecznik prasowa.

Poza odpowiednimi zapisami w regulaminie o zakazie będą informować także plansze na monitorach w tramwajach i autobusach MPK.