KD: ZKA na odcinku Wrocław Grabiszyn–Wrocław Główny

KD: ZKA na odcinku Wrocław Grabiszyn–Wrocław Główny

23 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską we Wrocławiu, będącą elementem modernizacji linii kolejowej Wrocław – Poznań, od niedzieli, 26 kwietnia 2015 r. wszystkie pociągi relacji Dzierżoniów Śląski – Wrocław Główny będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Wrocław Grabiszyn. Na odcinku Wrocław Grabiszyn – Wrocław Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Fot. wroclaw.pl

Na stacji Wrocław Grabiszyn autobusy odjeżdżać będą z przystanku komunikacji miejskiej, zlokalizowanego przy ul. Petuniowej, w sąsiedztwie peronu w kierunku Wrocławia Głównego. Na stacji Wrocław Główny autobusy odjeżdżać będą z przystanku komunikacji miejskiej, zlokalizowanego przy ul. Suchej,  przy wyjściu południowym (od strony dworca autobusowego) z tunelu głównego.

W kierunku dworca głównego autobusy odjeżdżać będą bezpośrednio po przesiadce pasażerów z pociągu. W kierunku przeciwnym autobusy odjeżdżać będą codziennie o godz. 7.40; 12.01; 15.52 oraz 20.26. Pociągi w kierunku Dzierżoniowa Śląskiego odjeżdżać będą ze stacji Wrocław Grabiszyn bezpośrednio po przesiadce pasażerów z autobusów zastępczych.

W komunikacji zastępczej należy posiadać ważny bilet na przejazd zgodnie z obowiązującą taryfą Kolei Dolnośląskich. Przewóz bagażu oraz wózków dziecięcych i inwalidzkich w autobusach komunikacji zastępczej możliwy będzie nadal bez ograniczeń, jednak ze względu na pojemność i dostępne miejsce w autobusie przewóz rowerów może być niemożliwy. Wszelkich szczegółowych informacji na temat komunikacji zastępczej można znaleźć na stronie Kolei Dolnośląskich.