SOK i Policja prowadzą wzmożone kontrole punktów skupu złomu

SOK i Policja prowadzą wzmożone kontrole punktów skupu złomu

28 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantami przeprowadzili akcję pod kryptonimem ,,Złomek”. Jednego dnia skontrolowali kilkanaście skupów złomów, m.in. w Białymstoku, Kielcach, Pszczynie i Świętochłowicach. Odzyskali prawie 1 500 kilogramów elementów kolejowych pochodzących z kradzieży.

Fot. SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z posterunku w Białymstoku oraz Policji, podczas kontroli jednego z punktów skupów złomu ujawnili 15 szyn kolejowych o długości 1,5 m każda. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy złom ważył prawie 1200 kg. Wartość odzyskanych elementów to ok. 1 tys. zł. Dodatkowo ustalili, że pochodziły one z kradzieży dokonanej w miejscowości Zubki Białostockie oraz że sprzedającym był 31-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Sprawca pozostał w dyspozycji Komendy Miejskiej w Białymstoku.
W punkcie skupu w Kielcach SOK i Policja ujawniły 40 m liny nośnej sieci trakcyjnej. Funkcjonariusze ustalili, że skradzioną linę przyniósł do punktu skupu 61-letni mieszkaniec Kielc.

Elementy kolejowe pochodzące z kradzieży ujawniono także w punkcie skupu w Pszczynie oraz w Świętochłowicach. W Świętochłowicach funkcjonariusze zabezpieczyli 168 kg liny nośnej pociętej na krótkie odcinki. Skradzioną linę sprzedał mieszkaniec Bytomia. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach.

To kolejna akcja tego typu Straży Ochrony Kolei i Policji. Funkcjonariusze SOK podkreślają, że będzie ich więcej.