Pociągi wróciły na trasę Częstochowa – Opole

Pociągi wróciły na trasę Częstochowa – Opole

12 kwietnia 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciły bezpośredni przejazd pociągów na trasie Częstochowa – Opole na jednotorowym szlaku Chrząstowice - Ozimek. Dzięki trwającym non stop pracom służb technicznych PKP PLK oraz PKP Energetyka wznowienie ruchu na tej trasie było możliwe wcześniej niż zapowiadano.

Fot. Ugryz, Wikimedia

Normalny ruch został przywrócony wczoraj o godz. 20.30. Pociągi dalekobieżne kursują według rozkładu jazdy, bez zmiany trasy, a pasażerowie pociągów Przewozów regionalnych nie muszą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Jako pierwszy zgodnie z rozkładem wyruszył pociąg PKP Intercity IC Wyspiański relacji Przemyśl - Wrocław.

W czasie obowiązywania zmienionej organizacji ruchu od piątku 7 kwietnia PLK i przewoźnik wzmocnili informację pasażerską. Podróżni byli informowani o sytuacji w pociągach, na stacjach i przystankach. Wyłączenie trasy z ruchu nastąpiło po tym jak na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową na jednotorowym szlaku Chrząstowice – Ozimek doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia ze stojącym na tym przejeździe tirem. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia komisja. PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.