Wspólne połączenia PolRegio i PKS w Zachodniopomorskiem

Wspólne połączenia PolRegio i PKS w Zachodniopomorskiem

07 lipca 2017 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

PolRegio wspólnie z PKS Kamień Pomorski stworzyło trzy nowe połączenia do nadmorskich miejscowości. Teraz ze Szczecina do Niechorza, Międzywodzia, Pobierowa czy Rewala będzie można dojechać, kupując jeden kolejowo-autobusowy bilet. Nowa oferta to także lepiej dopasowane godziny kursowania pociągów do PKS-ów.

Fot. Przemysław Szkatuła

 

Wspólne przewozy realizowane przez PolRegio i PKS Kamień Pomorski to połączenia na trasach do miejscowości położonych nad Bałtykiem oraz Zalewem Szczecińskim:

 • Szczecin – Kamień Pomorski – Pobierowo – Pustkowo – Trzęsacz – Rewal – Niechorze
  (pociąg na odcinku Szczecin – Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. – Niechorze),
 • Szczecin – Kamień Pomorski – Dziwnówek – Dziwnów – Międzywodzie
  (pociąg na odcinku Szczecin – Kamień Pom. + autobus na odcinku Kamień Pom. – Międzywodzie),
 • Szczecin – Międzyzdroje – Wapnica – Lubin
  (pociąg na odcinku Szczecin – Międzyzdroje + autobus na odcinku Międzyzdroje – Lubin).

Przykładowe ceny biletów normalnych:

 • Szczecin – Niechorze: 19,5 zł (12,5 zł za pociąg PolRegio + 7 zł za autobus PKS Kamień Pom.),
 • Szczecin – Międzywodzie: 17,5 zł (12,5 zł za pociąg PolRegio + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.),
 • Szczecin – Lubin: 21,5 zł (16,5 zł za pociąg PolRegio + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.).

Na części trasy obsługiwanej przez pociągi PolRegio honorowane są ulgi ustawowe, co oznacza, że studenci płacą za bilet o 51% mniej, a uczniowie korzystają z 37-procentowej zniżki. Osoby powyżej 60. roku życia mogą kupić bilety w ofercie REGIO Senior, dzięki której koszt podróży pociągiem będzie niższy o 25%.

Umowa z PKS Kamień Pomorski to kolejny etap integracji regionalnych przewozów kolejowych z autobusowymi. W połowie stycznia br. zarząd PolRegio oraz przedstawiciele PKS-ów z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali wówczas rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej oraz ułatwień w kupnie biletów. Podpisano już kilka umów, m.in. z: Polbusem PKS Wrocław czy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. – PKS Kamień Pomorski to pierwszy przewoźnik spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia, z którym nawiązaliśmy współpracę. Tym bardziej cieszymy się, że dołączył do nas teraz: to znak, że nasz projekt integrowania transportu kolejowego z autobusowym zyskuje uznanie – mówi Michał Stilger z biura prasowego PolRegio.

Rozkłady jazdy dostępne są m.in. na portalu e-podróżnik.pl, na którym od razu można kupić bilety. Więcej informacji o wspólnej ofercie PolRegio i PKS Kamień Pomorski można znaleźć na stronie: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/pkskamienpomorski/