Siemens zmodernizuje flotę DB Cargo

Siemens zmodernizuje flotę DB Cargo

25 lipca 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

DB Cargo zleciło firmie Siemens wyposażenie ich floty lokomotyw w system konserwacji zapobiegawczej opartej na ocenie stanu urządzenia. Uaktualnienie dotyczy lokomotyw firmy Siemens z serii 152 Eurosprinter ES64F i lokomotyw serii 170, 191 typu Vectron. W przypadku lokomotyw z serii 152, Siemens dokona modernizacji niezbędnych systemów telemetrycznych i połączy wszystkie lokomotywy z systemem "TechLOK" używanym przez DB Cargo. Umowa została podpisana na okres sześciu lat.

Fot. Andreee, Wikimedia

Systemy telemetryczne nieustannie zbierają dane na temat stanu lokomotywy. Dane analityczne umożliwiają wykrycie wszelkich wad i zakłóceń już w początkowym stadium, co z kolei pozwala na bardziej elastyczne planowanie wizyt w serwisie na podstawie faktycznego stanu lokomotywy. Celem jest optymalizacja dostępności i efektywności ekonomicznej lokomotyw.

Dane te posłużą ekspertom z Siemens Mobility Data Services Center w Monachium, którzy we współpracy z DB Cargo, stworzą określone aplikacje oraz modele analizy danych. Wykorzystają również modele analizy z istniejącej już platformy Railigent firmy Siemens.

– Wraz z cyfryzacją naszej floty, skupiamy naszą uwagę przede wszystkim na jednej kwestii, poprawie jakości dla naszych klientów i na optymalizacji łańcucha wartości lokomotywy. Na arenie międzynarodowej działa już blisko 1000 lokomotyw wyposażonych w system "TechLOK”. Wraz z podpisaniem tej nowej współpracy z firmą Siemens, możemy zintensyfikować działania, które doprowadzą nas do osiągnięcia tego celu – mówi Jürgen Wilder, dyrektor generalny w DB Cargo.

– Wieloletnia współpraca z DB jest dla nas bardzo istotna. Wspieramy firmę w ich programie cyfryzacji i dążeniu do osiągnięcia stuprocentowej dostępności – powiedział Johannes Emmelheinz, dyrektor generalny pionu usług kolejowych Siemens AG.