Siemens na targach TRAKO 2017

Siemens na targach TRAKO 2017

17 października 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 - największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Wśród wystawców znalazła się także firma Siemens, prezentująca kompleksową ofertę dla rynku kolejowego w Polsce.

Fot. Siemens

Na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2017 Siemens zaprezentował się ze stoiskiem w hali głównej pokazując najciekawsze rozwiązania w zakresie platform kolejowych (Vectron, Mireo, Avenio, Inspiro), automatyki kolejowej (symulator ETCS, urządzania pokładowe, GSM-R, CabRadio) oraz serwisu (koncepcja Railigent). Siemens otrzymał także wyróżnienie „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie” w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego i ASTE.

– Jako producent taboru kolejowego mamy we krwi społeczną odpowiedzialność biznesu. Nasze produkty są energooszczędne, niskoemisyjne zarówno w produkcji, jak i eksploatacji, a także podlegają blisko w 95% recyklingowi – powiedziała Dominika Bettman, prezeska ds. finansowych w Siemens Polska.

Na targach Siemens zaprezentował także jeden ze swoich czołowych rozwiązań – wielosystemową lokomotywę Vectron. – Może ona bez problemów prowadzić najcięższe pociągi towarowe o wadze 3200 ton, ale także jechać 200 km/h z pociągiem międzynarodowym m.in. do Niemiec, Austrii, czy do pozostałych kilkunastu krajów europejskich – powiedział Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemens Polska.

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2017 eksperci z Siemensa wzięli udział m.in. w panelu dyskusyjnym dot. zrównoważonego rozwoju na kolei organizowany przez FOB i DB Cargo, debacie na temat innowacyjności realizowanej przez Blue Ocean Business Consulting, a także panelu poświęconym odbudowie szkolnictwa zawodowego na kolei, organizowanym przez Kuriera Kolejowego.

Dodatkowym wydarzeniem była oficjalna premiera raportu „Transformacja cyfrowa kolei” przygotowanego przez SGH, przy współpracy z Siemensem oraz Fundacją ProKolej. Raport jest dostępny na stronie internetowej uczelni.

– Przykładem zastosowania cyfryzacji na kolei jest zapobiegawcze utrzymanie taboru. W eksploatowanym taborze zbierane są na bieżąco dane z różnych podzespołów. Te dane są analizowane, przesyłane do centrów danych i na podstawie tego jest możliwość wychwytywania różnych usterek z wyprzedzeniem – powiedziała prof. nadz. dr hab. Jana Pieriegud z Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Olsztyn z szansą na kolej aglomeracyjną Olsztyn z szansą na kolej aglomeracyjną
Następny artykuł Kolejne dofinansowanie na remont dworca w Zakopanem Kolejne dofinansowanie na remont dworca w Zakopanem