PNiUIK kupił pociąg sieciowy

PNiUIK kupił pociąg sieciowy

05 marca 2018 | Źródło: PKP PLk
PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie - spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych - podpisała umowę z ZPS na zakup pociągu sieciowego i sprzętu do budowy i modernizacji sieci trakcyjnej.

Fot. PKP PLK

Nowoczesny pociąg sieciowy i zakupiony sprzęt zapewni efektywniejsze prace przy inwestycjach na sieci zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe Lepiej przygotowani wykonawcy to gwarancja terminowych prac i nowe lepsze możliwości dla pasażerów i przewozu towarów - podkreśla Marek Olkiewicz, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Pociąg sieciowy będzie posiadał własny napęd i pojedzie 80 km/h. Wraz z dodatkową platformą i wagonami samodzielnie dojedzie do miejsca robót. Zapewni sprawną organizację prac. W zestawie będzie m.in. platforma do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej. Dodatkowa platforma z magazynem umożliwi zabranie na prace większej ilości materiału, co znacznie przyspieszy roboty.

- Nowe maszyny zapewnią sprawniejsze prowadzenie robót na liniach kolejowych, związanych m.in. z budową i modernizacją sieci trakcyjnej. Nowy pojazd zwiększa potencjał i możliwości naszej spółki oraz jej konkurencyjność w zakresie świadczonych usług z branży budowy i modernizacji sieci trakcyjnej - mówi Zbigniew Marzec, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Podpisana umowa to kolejny w tym roku zakup sprzętu przez spółkę zależną PLK. W 2018 r. PPM-T podpisało umowę na zakup podbijarki torowej i rozjazdowej.

Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają możliwości kolei. Dla pasażerów oznacza to krótsze i bezpieczniejsze podróże. Dla przewoźników towarowych sprawny przewóz ładunków.