31 projektów intermodalnych otrzyma unijne dofinansowanie

31 projektów intermodalnych otrzyma unijne dofinansowanie

31 października 2018 | Źródło: AB
PODZIEL SIĘ

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zakończyło ocenę wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu POIiŚ.3.2/1/16. Na liście rankingowej projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, jest 31 inwestycji. Do beneficjentów trafi w sumie 1 133 763 540,91 zł.

Fot. PKP Cargo

Wybrane projekty otrzymały dofinansowanie w maksymalnej wysokości możliwej do przyznania, zgodnie z Regulaminem konkursu, tj. do poziomu 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Największe dofinansowanie z UE otrzyma projekt zakupu wagonów – platform intermodalnych, realizowany przez PKP Cargo. Przewoźnik dostanie ponad 183 mln zł dotacji. Druga, największa dotacja z konkursu trafi do tego samego beneficjenta. PKP Cargo otrzyma też dofinansowanie wysokości ponad 92 mln zł na zakup lokomotyw wielosystemowych i wagonów przeznaczonych do przewozów intermodalnych.

Trzecią największą dotację (ponad 89 mln zł) dostanie PCC Intermodal. Środki pozwolą spółce na sfinansowanie zakupu lokomotyw trakcyjnych i platform kolejowych do obsługi przewozów intermodalnych na terenie polski i UE.

Kolejna pokaźna kwota dofinansowania (82,3 mln zł) przypadła spółce Rail Capital Partners, która przygotowuje się do zakupu lokomotyw trakcyjnych do wykonywania transportu intermodalnego w formule ROSCO.

Zobacz pełną listę zwycięzców konkursu nr POIiŚ.3.2/1/16