Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na Dni Transportu

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na Dni Transportu

11 września 2019 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

Przejazdy pociągami retro i drezynami, prezentacja szybowca, nocny spacer tunelem średnicowym, zwiedzanie pocztowej sortowni, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych i ratowniczego sprzętu  kolejowego, drogowego i lotniczego to tylko niektóre atrakcje Dni Transportu organizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z podległymi instytucjami. Na najmłodszych będą czekały liczne warsztaty i konkursy, na Dworcu Centralnym będzie można spotkać nosorożca Rogatka – bohatera kampanii Kolejowe ABC. W Warszawie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 14 września 2019 r.

Fot. Archiwum KK

 Miłośnicy transportu będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, która odbędzie się w godz. 10.00 - 16.00. Wśród miejsc, w których przygotowane zostały atrakcje dla zwiedzających, znajdują się:

  • Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6,
  • Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów, ul. Chłopickiego 53,
  • Instytut Kolejnictwa, ul. Chłopickiego 50,
  • Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54,
  • Poczta Polska - Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy, ul. Łączyny 8,
  • Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49 (obok biurowca Sonata PPL).

Odwiedzając ww. miejsca będzie można zebrać okolicznościowe pieczątki. Dla pierwszych 1000 osób, które zbiorą pieczątki z minimum 4 lokalizacji, przewidziane zostały upominki. Odwiedzenie wszystkich lokalizacji i zebranie 6 pieczątek uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu dodatkowych nagród. Losowanie odbędzie się 14 września, o godz. 17.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.

Dni Transportu odbędą się również 21 września 2019  r. w Krakowie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w sprawie nielegalnego wtargnięcia przez aktywistów Greenpeace Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w sprawie nielegalnego wtargnięcia przez aktywistów Greenpeace
Następny artykuł Budowa autostrady A2 na ostatniej prostej – Multiconsult Polska działa zgodnie z planem Budowa autostrady A2 na ostatniej prostej – Multiconsult Polska działa zgodnie z planem