Regulacje Kolejowe ABC podczas Festiwalu Kultury bez Barier

Kolejowe ABC podczas Festiwalu Kultury bez Barier

07 października 2019 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

W ramach Festiwalu Kultury bez Barier w Urzędzie Transportu Kolejowego odbyły się zajęcia Kampanii Kolejowe ABC dostępne dla uczniów głuchych i niedosłyszących. W lekcji uczestniczyły dzieci z Instytutu Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie.

Fot. UTK

Czy można wchodzić na tory, gdy podnosi się szlaban, jak zachować się przed przejazdem kolejowym, co oznacza żółta linia na peronie? Na takie pytania odpowiadały dzieci głuche i niedosłyszące. Przypomniały sobie, jak ważne są zasady prawidłowego zachowania w pobliżu torów, przejazdów kolejowych, w pociągu oraz na dworcu i peronie. Poznały także najważniejsze piktogramy oraz znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zadaniach i świetnie poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Fot. UTK

Każdy z uczestników miał również okazję spotkać się z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem, i przybić mu „piątkę”. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały pakiety bezpiecznego podróżnika.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.