Rail Polska Sp. z o.o. Laureatem Konkursu „Lider Innowacji w transporcie kolejowym 2019”

Rail Polska Sp. z o.o. Laureatem Konkursu „Lider Innowacji w transporcie kolejowym 2019”

15 października 2019 | Źródło: Rail Polska
PODZIEL SIĘ

Spółka Rail Polska wprowadziła do użytkowania na polskiej sieci kolejowej dwa nowe typy lokomotyw: M62M oraz 207Eo, stosując unikalne rozwiązanie polegające na wykonaniu układu zasilania i sterowania silników niskonapięciowych DC dla lokomotyw spalinowych standardowym napięciem sieci trakcyjnej 3000V.

Fot. Rail Polska

Pojazd, który otrzymał oznaczenie typu 207E, został zbudowany na bazie najnowocześniejszych, dedykowanych systemów przekształtnikowych i sterowania mikroprocesorowego oraz platformie i zmodernizowanych wózków lokomotywy M62M, z wykorzystaniem niskonapięciowych silników trakcyjnych typu EMD-D77/78.

Fot. Rail Polska

W projekcie zwrócono szczególną uwagę na aspekty eksploatacyjne i bezpieczeństwo obsługi. Cykle utrzymaniowe niższych poziomów zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający ich przeprowadzenie w nisko wyspecjalizowanych i stosunkowo słabo wyposażonych warsztatach oraz przez serwisy mobilne przewoźników.

Tym samym Rail Polska Sp. z o.o. została nominowana do udziału w międzynarodowym konkursie ERCI INNOVATION AWARDS 2019!

Konkurs „Lider Innowacji w transporcie kolejowym" ogłaszany przez Południowy Klaster Kolejowy ma na celu promocję innowacji kolejowych wprowadzanych przez podmioty działające w sektorze transportu kolejowego.