Kolejne zamówienie na lokomotywy Smartron - Siemens Mobility dostarczy 10 pojazdów do Bułgarii

Kolejne zamówienie na lokomotywy Smartron - Siemens Mobility dostarczy 10 pojazdów do Bułgarii

25 maja 2020 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Bułgarskie Koleje Państwowe (BDŽ) zamówiły u Siemens Mobility dziesięć lokomotyw Smartron. Smartron to lokomotywa wstępnie skonfigurowana, która łączy w sobie wszystkie zalety standardowego produktu ze sprawdzoną technologią platformową lokomotyw Vectron.

Lokomotywa Smarton. Fot. Siemens Mobility

- Lokomotywa Smartron oferuje naszym klientom wydajny i niezawodny produkt, który został znormalizowany w celu zapewnienia prostego procesu zakupu i szybkiej dostawy. Dzięki temu zamówieniu spółka BDŽ inwestuje w tabor lokomotywowy, który zapewnia efektywny kosztowo serwis z wysoką niezawodnością operacyjną - powiedziała Sabrina Soussan, prezes zarządu Siemens Mobility.

Lokomotywy zamówione przez BDŽ są przeznaczone do obsługi pasażerów na terenie kraju. Dostawa dziesięciu lokomotyw jest przewidziana na okres od lutego do maja 2021 roku. BDŽ jest trzecim, po PIMK i Bulmarket, klientem z Bułgarii z lokomotywami Smartron.

Fot. Siemens Moblity

Smartron jest dostępny w krajach Bułgarii, Niemiec i Rumunii i bazuje na sprawdzonych komponentach lokomotywy Vectron, który wykazał się niezawodnością już w ponad 300 milionach kilometrów użytkowania. Smartron pracuje na rozstawie 1.435 mm i waży około 83 ton. Smartron przeznaczony dla Bułgarii będzie działał w systemie zasilania 25-kV AC. Lokomotywy będą dostarczane w standardowym kolorze Capri Blue. Lokomotywy po dostawie do Bułgarii będą foliowane i znakowane zgodnie ze schematem projektowym BDŽ. Od 2018 r. lokomotywy Smarton zostały zamówione przez 13 klientów.

 

Siemens Mobility to niezależnie kierowana spółka w grupie Siemens AG. Od ponad 160 lat, Siemens Mobility jest liderem oferującym rozwiązania w branży transportowej i nieustannie unowocześnia swoje portfolio w głównej mierze oparte na taborze kolejowym, automatyce kolejowej, elektryfikacji, kompleksowych systemach pod klucz, inteligentnych systemach kierowania ruchem i usługami powiązanymi. Siemens Mobility pomaga operatorom mobilnym na całym świecie wprowadzać inteligentną infrastrukturę, która przynosi korzyści przez cały cykl pracy, zwiększając zadowolenie pasażerów i usprawniając dostępność urządzeń. W roku rozliczeniowym 2019, który zakończył się 30 września, Siemens Mobility zaksięgował przychód 8.9 miliarda euro i zatrudniał około 36,800 pracowników na całym świecie.