KM: Czerwcowo - lipcowe utrudnienia w ruchu pociągów na torach Warszawy.

KM: Czerwcowo - lipcowe utrudnienia w ruchu pociągów na torach Warszawy.

08 czerwca 2020 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

W czerwcu i lipcu wystąpią duże utrudnienia związane z pracami na torach najpierw na odcinku Warszawa Centralna - Warszawa Wschodnia, potem na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Włochy

Fot. Koleje Mazowieckie

Najbliższe czerwcowe oraz czerwcowo-lipcowe utrudnienia nastąpią:

  • w dniach 11-13 czerwca br. na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią z uwagi na konieczność naprawy jednego z torów. Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, wybrane połączenia będą kursowały w skróconych lub zmienionych relacjach.
  • w dniach 14 czerwca – 26 lipca br. planowana jest wymiana sieci trakcyjnej na obu torach linii 447 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Część pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie zostaną odwołane.

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów od 14 czerwca do 5 lipca 2020 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach) obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Bilety KM (wszystkich rodzajów) ważne będą w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) ważne będą w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.06. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.