Song Gao: "Jestem pod wrażeniem polskiego biznesu, którego jesteśmy częścią".

Song Gao: "Jestem pod wrażeniem polskiego biznesu, którego jesteśmy częścią".

04 sierpnia 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W dniach 20-21 sierpnia 2020 roku w Gdyni odbędzie się VIII edycja Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2020 - największe i najważniejsze wydarzenie branży TSL w Polsce. Kurier Kolejowy rozmawia z Panem Song Gao, Prezesem Zarządu M.B.B. Logistics Sp. z o.o. oraz M.W. Sp. z o.o., który będzie gościem forum.

Song Gao, Prezes Zarządu M.B.B. Logistics Sp. z o.o. oraz M.W. Sp. z o.o.

Kurier Kolejowy: Przyjął Pan zaproszenie na Fracht 2020 i udział w  panelu dyskusyjnym  „Branża Transport - Spedycja - Logistyka w dobie światowej pandemii koronawirusa COVID-19”. Z jakimi nadziejami jedzie Pan do Gdyni?

Song Gao, Prezes Zarządu M.B.B. Logistics Sp. z o.o. oraz M.W. Sp. z o.o.: Działam w Europie już ponad 20 lat, w Polsce ponad 10 lat. Jestem pod wrażeniem polskiego biznesu, którego jesteśmy częścią. Każda okazja, aby poznać problemy sektora, spotkać głównych menedżerów, z nie tylko polskich portów, firm transportu kolejowego i drogowego, spedytorów, logistyków, przedstawicieli administracji państwowej, to dla mnie, a dodam M.B.B. Logistics i M.W. będzie miało na Frachcie liczną reprezentację, jest ważne. Moje firmy działają w Niemczech i w Polsce, M.B.B. Logistics 3 razy z rzędu otrzymało Gazelę Biznesu, ciągle się rozwijamy, ale też i uczymy od klientów i partnerów. MBB jest członkiem Izby Przemysłowo Handlowej Polska-Azja od marca 2020 roku. Głównym celem i misją Izby jest skupianie i kojarzenie ze sobą firm oraz poszerzanie kontaktów biznesowych. Nawiązanie współpracy z Izbą Polska-Azja było świetnym pomysłem i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Prezes Izby Polska-Azja Janusz Piechociński spotkał się  z zarządem M.B.B. Logisitcs w 10. rocznicę istnienia firmy, a następnie zwiedził magazyn, z zainteresowaniem obserwując, jak wyglądają nasze procesy magazynowe. Był pod ogromnym wrażeniem M.B.B. Logistics twierdząc, że jesteśmy krajową czołówką fulfillmentu. Firmy Izby licznie będą reprezentowane na FRACHT 2020, z niektórymi z nich - polskimi producentami sprzętu elektronicznego i  IT, biożywności już prowadzimy negocjacje biznesowe. Chcemy bowiem nie tylko w roli dystrybutora e-commerce naszym kanałem sprzedawać wiele świetnych polskich produktów do innych krajów Unii Europejskiej. Na FRACHT 2020 chcemy też przeprowadzić rozmowy z kierownictwami portów, poznać pomorskich spedytorów i transportowców. Zapoznać się z ofertami firm działających na Kolejowym Jedwabnym Szlaku, którego rola w czasie pandemii COVID-19 gwałtowanie wzrosła.

Centrum Logistyczne  M.B.B. Logistics

Kurier Kolejowy: Jakim potencjałem  dysponujecie?

Song Gao: Nasze usługi logistyczne są popularne i coraz więcej sprzedawców internetowych wybiera naszą ofertę. Co roku M.B.B. Logistics zabezpiecza i wysyła już ponad 4.5 miliona paczek. Nasze nowoczesne centrum logistyczne w Słubicach to łącznie 46 500 m2 powierzchni magazynowej. Magazynujemy towar, pakujemy, wysyłamy i zajmujemy się obsługą zwrotów. Towary są u nas bezpiecznie składowane, w zależności od potrzeb klienta na półkach lub paletach. Dzięki webowej aplikacji OMS klienci mają bezpośredni dostęp do swojego magazynu, on-line mogą kontrolować stan swoich produktów. Co ważne klienci nie muszą wynajmować z góry określonej przestrzeni magazynowej, finalnie płacą tylko za to miejsce, które realnie wykorzystują. Centrum logistyczne znajduje się przy granicy polsko-niemieckiej, co daje nam wyjątkowe możliwości. Współpracujemy z: DHL Polska, DPD Polska, UPS Polska, Poczta Polska, DHL Niemcy, UPS Niemcy, GLS Niemcy, DPD Niemcy, Deutsche Post, ILOXX. Z kolei M.W. Sp. z o.o. z centrum logistycznym zlokalizowanym w Świecku jest mocno zautomatyzowany – na 12 500 m2 pracuje 57 robotów, obsługujących 450 regałów półkowych. W tym roku wyślemy 10 mln paczek. Wewnętrzne procedury i optymalizacja procesów umożliwiają minimalizację błędów, gwarantując ponad 99% wysyłek bez żadnych błędów. Oprócz działaniami logistycznymi oferujemy także doradztwo w zakresie wyboru platformy e-commerce i modelu sprzedaży, obsługę i dostawy, a także zwroty przesyłek, obsługujmy również płatności i oferujemy mailową i telefoniczną obsługę klienta, uczestniczymy i projektujemy opakowania. W ofercie mamy także pomoc marketingową. Usługi dostaw dostępne są zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Dajemy możliwość podglądów stanów magazynowych i przygotowania zamówień klientów. MW dostarcza stabilne i elastyczne rozwiązania dzięki połączeniu najwyższej jakości operacji oraz własnej technologii. Optymalizacja procesów pozwala firmie obsłużyć najbardziej wymagającego klienta. Celem spółki jest, aby wszystkie usługi wykonywane zostały na profesjonalnym poziomie ze 100% jakością.

Centrum Logistyczne  M.B.B. Logistics

Kurier Kolejowy: Jak szybko możecie dostarczyć towary do Unii Europejskiej?

Song Gao: M.B.B. Logistics korzysta z dwóch magazynów: jednego  w Słubicach, a drugiego we Frankfurcie nad Odrą. Naszą silną stroną jest lokalizacja. Dzięki temu, zarówno M.B.B. Logistics, jak i M.W. dostarczają przesyłki do całej Unii Europejskiej w ciągu 48 godzin.

Kurier Kolejowy: Dziękujemy za rozmowę. Do zobaczenia w Gdyni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł  Raport Prezesa UTK - Kolej w Polsce w 2019 r. Raport Prezesa UTK - Kolej w Polsce w 2019 r.
Następny artykuł Kolej będzie bardziej przyjazna dla mieszkańców i turystów na Podhalu i w Beskidach. Kolej będzie bardziej przyjazna dla mieszkańców i turystów na Podhalu i w Beskidach.