Stadler dostarczy nowe tramwaje do Mediolanu

Stadler dostarczy nowe tramwaje do Mediolanu

01 października 2020 | Źródło: Stadler / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Stadler i Azienda Transporti Milanesi S.p.A. (ATM) podpisały umowę ramową na dostawę do 80 tramwajów TRAMLINK dla Mediolanu. Wartość zamówienia zawartego w umowie ramowej wynosi 172,6 miliona euro. ATM zamówił w pierwszej kolejności 30 pojazdów, po raz pierwszy Stadler dostarczy tramwaje do Włoch.

Wizualizacja: Stadler

Po potwierdzeniu ważności zamówienia ogłoszonego w lipcu 2019 r. Stadler i Azienda Transporti Milanesi S.p.A. (ATM) podpisały umowę ramową na wykonanie i dostawę do 80 tramwajów TRAMLINK. Umowa ramowa została zawarta na sześć lat, a wielkość zamówienia wynosi 172,6 mln euro. W tym samym czasie ATM złożył wstępne zamówienie na 30 pojazdów.

80 dwukierunkowych tramwajów TRAMLINK będzie używanych zarówno w usługach miejskich, jak i międzymiastowych. Celem jest sukcesywna wymiana starszego taboru i poszerzenie oferty przewozowej, a doskonała dynamika oraz wysokie bezpieczeństwo i wygoda poprawiają wrażenia z podróży pasażerów.

TRAMLINK składa się z trzech podwójnych korpusów ze stali nierdzewnej, które są bardzo odporne na korozję i zmniejszają wagę przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości konstrukcji. Długość około 25 metrów sprawia, że ​​pojazd doskonale sprawdzi się w ruchu drogowym stolicy Lombardii. Ponadto trzy innowacyjne wózki usprawniają płynną jazdę tramwajów na bardzo wąskich łukach promienia, typowych dla Mediolanu. Zmniejsza to znacznie hałas, co z kolei przynosi korzyści pasażerom i mieszkańcom.

Niska podłoga i troje drzwi z każdej strony umożliwiają szybki przepływ pasażerów, co potwierdzają badania Politecnico di Milano, a jest to szczególnie istotne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które dzięki szerokiemu korytarzowi wewnętrznemu będą mogły poruszać się po tramwaju. bez trudności.

Szczególną uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pasażerów, kierowców i pieszych. TRAMLINK wyposażony jest w urządzenie antykolizyjne, które może interweniować, gdy wykryje potencjalną sytuację kolizji z pieszymi, samochodami lub innymi przeszkodami. Wewnątrz pojazdu bezpieczeństwo jest gwarantowane przez kamerę, która eliminuje martwe punkty. Dodatkowo, ergonomicznie zaprojektowana kabina motorniczego zwiększa jego widoczność.

„Jesteśmy bardzo dumni, że kosmopolityczne miasto, takie jak Mediolan, mocno zaangażowane w ekologiczną i zrównoważoną mobilność, wybrało nasz innowacyjny tramwaj. TRAMLINK wykorzystuje wieloletnie doświadczenie Stadlera w dziedzinie pojazdów do transportu pasażerów. Pojazdy te z powodzeniem sprostają wyzwaniom transportu miejskiego w Mediolanie, w tym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku ” - powiedział Íñigo Parra, Prezes Zarządu, Stadler Valencia.