Nocny wypadek na przejeździe kolejowym w Otmuchowie

Nocny wypadek na przejeździe kolejowym w Otmuchowie

21 października 2020 | Źródło: Opolskie Ratownictwo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W środę 21 października około godziny 5.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pociągu i busa na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Sienkiewicza w Otmuchowie. Po przybyciu na miejsce okazało sie, że jadąca luzem lokomotywa z Kamieńca Ząbkowickiego do Kędzierzyna Koźle zdrzyła się z busem, którym podróżowały trzy osoby.

Fot. OSP Otmuchów

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - nikt nie został ranny, osoby jadące busem opuściły pojazd przed przyjazdem służb ratunkowych.

W miejscu wypadku, w związku z niesprawnymi urządzeniami ostrzegawczymi na przejeździe dla pociągów obowiązuje prędkość 20 km / h. Pod znakiem stop umieszczona jest tablica informująca o awarii sygnalizacji. Wstrzymano ruch kolejowy.

Fot. OSP Otmuchów.

Nie jest to niestety odoosobniony przypadek nie zachowania ostrożności a wręcz brawury na tym przejeździe kolejowym. Dwa dni wcześniej, w godzinach wieczornych, na kamerze auta oczekującego na bezpieczne przekroczenie przejazdu nagrana została sytuacja, którą, ku przestrodze innych szalonych kierowców prezentujemy poniżej.

VIDEO - OSP Otmuchów.