Do nabycia podręcznik: Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym

Do nabycia podręcznik: Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym

02 maja 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS obejmuje Europejski System Sterowania Pociągiem ERTMS/ETCS oraz Globalny System Kolejowej Radiokumunikacji Ruchowej ERTMS/GSM-R. Coraz szersze wprowadzenie tych systemów na polskiej sieci kolejowej i w poruszających się na niej pojazdach trakcyjnych spowodowane jest nie tylko prawem europejskim, ale także, a może nawet przede wszystkim, względami bezpieczeństwa.

 

Do nabycia podręcznik: Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym
Fot. Kurier Kolejowy

 

Tym samym kompleksowa i przejrzysta informacja omawiająca ERTMS od idei do wdrożeń i eksploatacji oraz pokazująca jego funkcje i dostępne rozwiązania techniczna, potrzebna jest pracownikom firm budowlanych realizujących modernizacje linii kolejowych, inżynierom kontraktów i dyrektorom projektów nadzorującym takie modernizacje, oraz firmom budującym i modernizującym tabor trakcyjny i komisarzom odbiorczym, jak równeż maszynistom prowadzącym pojazdy trakcyjne wyposażone w urządzenia ERTMS.

 

Fot. Kurier Kolejowy

 

Autorem tego kompleksowego przeglądu funkcji i rozwiązań technicznych - od idei do wdrożeń i eksploatacji jest dr inż Marek Pawlik. Podręcznik "Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym" ukazał się w roku 2015 nakładem spółki KOW (d. Kolejowej Oficyny Wydawniczej) w nakładzie 1000 egzemplarzy, rozprowadzony był wyłączenie za pośrednictwem wydawnictwa.

Pozostała już tylko niewielka część nakładu. Podręcznik w cenie 30,00 PLN + koszty przesyłki, można zamówić pod adresem meilowym: pawel.zbierzchowski@kurier-kolejowy.pl . Przy zakupie większej ilości egzemplarzy istniej możliwość negocjacji ceny.

 

Fot. Kurier Kolejowy