Dziesiątki wagonów z olejem opałowym wypadło z torów w pobliżu miasta Kowrow (Rosja)

Dziesiątki wagonów z olejem opałowym wypadło z torów w pobliżu miasta Kowrow (Rosja)

17 listopada 2020 | Źródło: https://www.fontanka.ru
PODZIEL SIĘ

Pociąg towarowy wypadł z szyn w rejonie Kameshkovsky w Obwodzie Włodzimierskim  w Federacji Rosyjskiej, zginął pracownik kolei. Wyciekł olej opałowy.

Fot. https://www.fontanka.ru

Jak poinformował Departament Śledczy Nadwołżańskiej Dyrekcjii Transportu 16 listopada o godzinie 14:25 na 238 kilometrze odcinka Kameszki - Nowki w pobliżu miasta Kowrow wykoleiło się 35 z 54 wagonów towarowych z olejem opałowym pociągu towarowego nr 2617. Zginął mistrz torowy - mężczyzna urodzony w 1969 roku, prawdopodobnie przebywający na miejscu w chwili wypadku. Wyjęto go spod wagonów jeszcze żywego, w ciężkim stanie, ale zmarł w drodze do szpitala. Wyrządzone zostały poważne szkody.

Fot. https://www.fontanka.ru

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało iż, w wyniku wypadku i rozszczelnienia  sześciu cystern wylał się olej opałowy pokrywając powierzchnię około 12,5 tys metrów kwadaratowych. Podjęte zostały działania zmierzające do zabezpieczenia miejsca wypadku, przeciwdziałające ewentualnemu pożarowi, straż przypuściła atak pianowy.

W sprawie wykolejenia wagonów śledczy wszczęli dochodznie w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu i funkcjonowania transportu kolejowego, co w nieumyślny sposób doprowadziło do śmierci pracownika kolei. Świadkowie są przesłuchiwani, przygotowywane są ekspertyzy, badane jest miejsce zdarzenia, analizowana jest dokumentacja techniczna, ustalana dokładna wielkość uszkodzeń. Dopiero po przeprowadzeniu czynności śledczych będzie można wyciągnąć wnioski co do przyczyn zdarzenia i ewentualnej winy konkretnych osób - podał w oświadczeniu Departament Śledczy.