Alstom po raz dziesiąty z rzędu włączony do indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones

Alstom po raz dziesiąty z rzędu włączony do indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones

18 listopada 2020 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Już po raz dziesiąty z rzędu Alstom wchodzi w skład indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Indices, DJSI) na poziomie globalnymi i europejskim, potwierdzając swoją pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonego prowadzenia biznesu.

Fot. Alstom

Firma osiągnęła wynik ogólny 78 na 100 możliwych punktów w ocenie Corporate Sustainability Assessment (95. percentyl w 2020 r.). Alstom utrzymał swoją pozycję wśród ponad 7300 ocenianych firm, które obecnie znajdują się w Top 5% najlepiej ocenianych firm w swojej branży. W tym roku Alstom znacznie poprawił swoją ocenę w obszarach kodeksów postępowania w biznesie, wpływu polityki i sprawozdawczości społecznej.

"Jesteśmy dumni, że już dziesiąty rok z rzędu znaleźliśmy się w światowym i europejskim indeksie DJSI. Wyróżnienie to świadczy o naszym zaangażowaniu na rzecz odpowiedzialności społecznej, która jest podstawą strategii korporacyjnej Alstom in Motion i podkreśla nasze dążenia do utrzymania pozycji lidera w zakresie zrównoważonego biznesu oraz zrównoważonej mobilności" - mówi Cécile Texier, wiceprezes Alstom ds. zrównoważonego rozwoju i CSR

Utworzony w 1999 r. DJSI, w tym Dow Jones Sustainability™ World Index (DJSI World), był jednym z pierwszych globalnych indeksów notujących największe czołowe spółki giełdowe działające w obszarze zrównoważonego rozwoju. DJSI World, na przykład, składa się z korporacyjnych liderów globalnego zrównoważonego rozwoju wskazanych przez SAM, obecnie część S&P Global, i reprezentuje 10% spośród 2500 największych firm uwzględnionych w S&P Global Broad Market Index w oparciu o długoterminowe czynniki ekonomiczne i wskaźniki ESG.

DJSI łączy przejrzystą metodykę indeksu opartą na regułach S&P DJI z rzetelnymi danymi pochodzącymi z Corporate Sustainability Assessment (CSA) firmy SAM, wraz z coroczną oceną praktyk firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Każdego roku SAM ocenia ponad 7300 firm na całym świecie, podczas gdy plan na rok 2020 zakłada przeprowadzenie oceny ponad 10 000 podmiotów. Ponadto w 2020 roku odnotowano rekordowy, wynoszący 19%, wzrost liczby firm aktywnie wypełniających CSA, która składa się z kwestionariusza oceniającego zarówno publiczne, jak i niepubliczne dane przekazane przez respondentów.

Na początku bieżącego roku zaktualizowano metodykę DJSI, aby zagwarantować, że indeksy nadal będą realizować założone cele. Zastosowano rozwiązania, które pozwoliły ocenić przedsiębiorstwa w oparciu o szereg istotnych z finansowego punktu widzenia i specyficznych dla branży kryteriów ESG. DJSI obejmuje również wersje regionalne i krajowe.