Freightliner PL w TOP15 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce!

Freightliner PL w TOP15 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce!

28 maja 2021 | Źródło: Freightliner PL
PODZIEL SIĘ

Freightliner PL został uznany jednym z 15 najlepszych miejsc pracy w Polsce w 2021 r. w rankingu prowadzonym od kilkunastu lat przez amerykański instytut Great Place to Work®

Fot. Freigtliner PL

Wyróżnienie to jest efektem zmian zapoczątkowanych w drugiej połowie 2018 r. kiedy Zarząd FPL wraz Działem HR oraz zewnętrznymi ekspertami z agencji employer branding OK Super przyjrzeli się głęboko organizacji i kulturze Freightliner PL. W wyniku wykonanego przeglądu w firmie uruchomiono szereg inicjatyw tworzących jeszcze lepsze miejsce pracy. W działania zaangażowali się wszyscy pracownicy FPL stając się współtwórcami i współprowadzącymi kampanii #NAJSILNIEJSI prowadzonej pod hasłem „Prawdziwa siła tkwi nie tylko w maszynie. To również charakter i doświadczenie człowieka”. Efekty kampanii zostały bardzo dobrze ocenione zarówno przez samych pracowników, jaki i przez niezależnych ekspertów czego dowodem są liczne nagrody: Employer Branding Excellence Award 2019, Siła Przyciągania – Magnes 2019, Employer Branding Stars 2019, bardzo prestiżowa Effie 2020 oraz dwa certyfikaty Great Place to Work przyznane w latach 2019-20 i 2020-21.

Great Place to Work® to światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od ponad 30 lat wspiera firmy na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnej kultury miejsca pracy opartej na zaufaniu i osiąganiu dzięki temu lepszych wyników biznesowych. Instytut GPTW stworzył rygorystyczny, oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy, który jest stosowany w badaniach w ponad 60 krajach. Freightliner PL bierze udział w takich badaniach od początku 2019 r. W październiku 2020 r. 86% pracowników FPL w anonimowej ankiecie Trust Index© uznało swoje miejsce pracy za wyjątkowe. Wskaźnik ten rósł od 56% w lutym 2019 r., poprzez 73% w październiku 2019 r. do imponujących 86% w ostatnim kwartale trudnego, pandemicznego roku 2020. Taki wynik zapewnił miejsce w gronie najlepszych pracodawców w Polsce.

Justyna Wyka, Kierownik ds. HR FPL: „Stały i dynamiczny wzrost oceny satysfakcji naszych pracowników z miejsca pracy na przestrzeni ostatnich dwóch lat bardzo nas cieszy. Wysokie 15 miejsce w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy 2021 GPTW jest dla nas bardzo ważne, bo to nasi pracownicy - dzięki swoim opiniom o firmie - o nim zdecydowali. 86% pracowników uznało FPL za najlepsze miejsce pracy, przy średniej rynkowej satysfakcji z miejsca pracy na poziomie 54%. Tworzymy organizację, w której najważniejsi są ludzie, w której nie boimy się wyzwań i dbamy nie tylko o dobre wyniki i standardy pracy, ale i o dobrą atmosferę i dobre samopoczucie wszystkich pracowników. Szczególnie dobrym odbiorem cieszą się programy wolontariatu i rozwijania prywatnych pasji Najsilniejszych. Te zmiany i osiągnięcia bardzo motywują i zobowiązują do sięgania jeszcze wyżej. A pozytywne opinie pracowników Freightliner PL nadają dodatkowy sens naszej pracy”.

Krzysztof Wróbel, członek Zarządu FPL: „Kampania #Najsilniejsi to opowieść. Opowieść o naszych wspaniałych ludziach i o najsilniejszych maszynach. Opowieść o tym jak stale zmieniamy naszą firmę żeby stawała się coraz lepszym miejscem pracy. Szczerość i autentyczność naszych działań po raz kolejny została doceniona – tym razem przez najważniejsze grono, przez naszych pracowników. To pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze i motywuje do jeszcze większych starań”.

 

Freightliner PL świadczy usługi towarowych przewozów kolejowych w Polsce i w Niemczech oraz w ruchu transgranicznym przy wykorzystaniu nowoczesnego taboru. Specjalizuje się w transporcie kruszywa na budowy dróg, linii kolejowych, lotnisk i innych inwestycji infrastrukturalnych, kontenerów na trasach intermodalnych oraz produktów rolniczych, stalowych i węgla. Spółka zatrudnia ponad 300 osób i generuje roczne przychody ok. 300 mln PLN. Freightliner PL należy do amerykańskiego koncernu Genesee & Wyoming zatrudniającego ponad 7500 pracowników na całym świecie, którego większościowym udziałowcem jest wiodący globalny fundusz inwestycyjny Brookfield.