Promile przyczyną "zmęczenia" i snu na służbie pracownika nastawni kolejowej w Racławicach Śląskich

Promile przyczyną "zmęczenia" i snu na służbie pracownika nastawni kolejowej w Racławicach Śląskich

07 czerwca 2021 | Źródło: Opolskie Ratownictwo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jak informuje portal Opolskie Ratownictwo do zdarzenia doszło w niedzielę (6 czerwca), przed godziną 23:00 w Racławicach Śląskich. Zaniepokojony dyżurny ruchu kolejowego zaalarmował miejscowych policjantów, że pracownikowi nastawni mogło coś się stać. Leży w pomieszczeniu, nie ma z nim kontaktu oraz nie można dostać się do wewnątrz.

Fot. Opolskie Ratownictwo

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Aby dostać się do budynku potrzebna była interwencja strażaków. Szybko okazało się, że 35-letniemu mężczyźnie nic nie dolega, tylko "zmęczony" zasnął w czasie pracy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało, że przyczyną "zmęczenia" mężczyzny był ponad promil alkoholu w organizmie.

Nastawnia w Racławicach Śląskich. Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Po powrocie do stanu trzeźwości mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie teraz za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak niesie wieść gminna brak czujności pracownika nastawni zauważył maszynista przejeżdżającego pociągu i zgłosił ten fakt do dyżurnego ruchu kolejowego. Praca w długi weekend wymaga wyrzeczeń.....