Alstom kontynuuje testy dynamiczne lokomotywy TRAXX DC3 zapoczątkowane na torze w Żmigrodzie

Alstom kontynuuje testy dynamiczne lokomotywy TRAXX DC3 zapoczątkowane na torze w Żmigrodzie

21 czerwca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Lokomotywy DC3 należą do najnowszej generacji pojazdów i nie były dotychczas eksploatowane w Polsce. Akiem jako pierwsza firma w Polsce udostępni do eksploatacji w ramach najmu lokomotywy TRAXX DC3 dla przewoźników kolejowych pasażerskich i towarowych. Część floty będzie wyposażona  w moduł spalinowy Last Mile. Pozostała dostarczona będzie w wersji czysto elektrycznej. W Serwisie Gwarancyjnym Lokomotyw Alstom Transport w Toruniu na swoich potencjalnych uzytkowników czekają nowiuteńkie DC3. Dzisiaj Szymon Piastowski uwiecznił na fotografii lokomotywę TRAXX DC3  w barwach AKIEM w czasie jazdy testowej na odcinku Maksymilianowo - Kotomierz (linia nr 131) z udziałem przedstawicieli przyszłego właściciela.

Lokomotywa TRAXX DC3 Fot.Szymon Piastowski

Traxx DC3 to najnowsza seria lokomotyw czteroosiowych z napędem elektrycznym dostosowana do zasilania w systemie 3kV DC. Trzy typy pojazdów – Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3 zaspokajają główne potrzeby w zakresie transportu we wszystkich czterech systemach sieci trakcyjnych w Europie oraz oferują opcjonalną funkcję „Last Mile”, – dodatkowy silnik spalinowy umożliwiający lokomotywie poruszanie się na odcinkach niezelektryfikowanych. Nowe pojazdy zostały stworzone w oparciu o udaną platformę lokomotyw Traxx, które są z sukcesem produkowane od 18 lat. W Europie jest obecnie eksploatowanych ponad 2000 lokomotyw Traxx.

TRAXX DC3  w barwach AKIEM na odcinku Maksymilianowo - Kotomierz (linia nr 131). Fot. Szymon Piastowski

 

Akiem to europejski lider świadczący usługi na rzecz przewoźników kolejowych, podmiotów przemysłowych i regionów. Grupa dysponuje flotą ponad 600 lokomotyw i prawie 150 zespołów trakcyjnych. Oferuje rozwiązania obejmujące cały łańcuch wartości związany z taborem kolejowym. Akiem obecne jest w 17 krajach Europy i obsługuje dziś 75 klientów.  Zatrudnia ponad 200 pracowników głównie we Francji, w Niemczech, w Szwecji, we Włoszech, na Węgrzech, w Polsce i w Anglii.

 

TRAXX DC3  w barwach AKIEM na odcinku Maksymilianowo - Kotomierz (linia nr 131). Fot. Szymon Piastowski