VII PARADA LOKOMOTYW TurKol.pl - NYSA 2021

VII PARADA LOKOMOTYW TurKol.pl - NYSA 2021

18 sierpnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy / TurKol
PODZIEL SIĘ

Turkol zapraszamy do Nysy na stację kolejową - gdzie w sobotnie popołudnie, 28 sierpnia będzie można przenieść się do sentymentalnego świata starej kolei. Wydarzenie pod nazwą VII PARADA LOKOMOTYW TurKol.pl - NYSA 2021 jest kontynuacją sześciu poprzednich imprez, które odbyły się w latach 2013 - 2016 w wielkopolskim Międzychodzie oraz w latach 2018 i 2019 w lubuskim Międzyrzeczu.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

W paradzie wezmą udział lokomotywy różnych przewoźników kolejowych, szczególnie oczekiwaną gwiazdą wydarzenia będzie odkupiona od państwowego przewoźnika i odrestaurowana przez prywatnego właściciela kultowa, polska lokomotywa serii SU45. W ramach VII Parady Lokomotyw - NYSA 2021 oprócz prezentacji statycznej i dynamicznej historycznego taboru kolejowego zaplanowaliśmy uruchomienie kilku pociągów turystycznych. Pociągi wyruszą z Nysy do Głuchołazów Miasto i z powrotem, do Prudnika i z powrotem oraz Otmuchowa i z powrotem.
Rezerwacja biletów dostępna jest poniżej, przy tabelach z rozkładami jazdy.

Główna bohaterka Parady - lokomotywa SU45-079. Fot. Turkol

 

Siódma edycja Parady Lokomotyw TurKol.pl - NYSA 2021 to statyczna i dynamiczna prezentacja różnych typów taboru kolejowego na klimatycznej stacji kolejowej w Nysie. W ramach imprezy uruchomione zostaną lokalne pociągi specjalne. Dotrzeć do Nysy będzie można specjalnym pociągiem turystycznym KILOF, którego tradycyjna trasa zostanie zmodyfikowana w sposób umożliwiający dojazd i powrót do/z Wrocławia. Udział w Paradzie Lokomotyw jest BEZPŁATNY, bilety na przejazdy pociągami specjalnymi są dostępne w sprzedaży internetowej.

Plan dnia VII PARADY LOKOMOTYW - 28 sierpnia 2021 w NYSIE