Hupac dodaje Belgrad do swojej sieci przewozów wahadłowych

Hupac dodaje Belgrad do swojej sieci przewozów wahadłowych

21 lutego 2022 | Źródło: HUPAC
PODZIEL SIĘ

Od 2 marca belgradzki Terminal DPT Pancevo stanie się częścią sieci Hupac. Operator intermodalny ma na oku serbski rynek kolejowych przewozów towarowych, który na początek będzie obsługiwał jeden tygodniowy rejs w obie strony. Głównym połączeniem Belgradu będzie terminal WientCont w Wiedniu, który będzie również bramą do wielu innych europejskich węzłów.

Fot. Hupac

Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie Hupac do i z Serbii, ponieważ firma obsługuje Bałkany bezpośrednio przez Rumunię i Bułgarię oraz w drodze do i z Turcji. Oprócz Wiednia, połączenie to zapewnia możliwość połączenia z obszarem Beneluksu i węzłami komunikacyjnymi, takimi jak Antwerpia i Rotterdam, nie wyłączając Niemiec i Włoch.

 

Serbski Suchy Port Pancevo w sieci Hupac. Źródło: Hupac

 

Suchy port w Panczewie powstał niedawno i jest zlokalizowany w Porcie Dunav Pancevo, jednym z serbskich węzłów kolejowych. Jest to terminal intermodalny, który może obsługiwać transport kolejowy, drogowy i rzeczny, łącząc trzy różne rodzaje transportu. Pod względem kolejowym ma dość dużą przepustowość. Posiada dwa tory kolejowe o łączej długości 1000 m, a szerszy obszar terminalu jest obsługiwany łącznie przez 16 dodatkowych torów kolejowych. Jest dobrze skomunikowany ze wszystkimi drogami międzynarodowymi oraz wszystkimi głównymi centrami przemysłowymi i logistycznymi w Serbii.

 

Serbski Suchy Port Pancevo. Fot. DPT Pancevo

 

Terminal DPT Pancevo dysponuje, lokomotywą manewrową, magazynem (maksymalna pojemność magazynowa 30.000 m2), dwoma Reach Stackerami (jeden z nich jest intermodalny, przeznaczony do obsługi naczep), publicznym składem celnym, 32 stanowiskami do przeładunku kontenerów typu reefer oraz kompletnym systemem do automatycznego załadunku kontenerów zbożowych luzem. Terminal DPT o maksymalnej zdolności przeładunkowej 3000 TEU jest otwarty na rynek Serbii i regionu.

 

Fot. Hupac