Rekord liczby miejsc w letnim rozkładzie jazdy na trasach dalekobieżnych Deutsche Bahn

Rekord liczby miejsc w letnim rozkładzie jazdy na trasach dalekobieżnych Deutsche Bahn

13 czerwca 2022 | Źródło: Deutsche Bahn
PODZIEL SIĘ

Wraz z rozpoczęciem obowiązywania letniego rozkładu jazdy pociągów w dniu 12 czerwca, Deutsche Bahn rozszerzyło swoją ofertę połączeń dalekobieżnych o kolejne pociągi, nowe bezpośrednie połączenia i dodatkowe rejsy. Po raz pierwszy tygodniowa liczba miejsc wzrośnie do ponad trzech milionów. Od ostatniej niedzieli w eksploatacji jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej pociągów XXL ICE, a na najbardziej popularnych trasach 32 duże wagony ICE pomieszczą po około 1000 pasażerów.

 

Fot. Deutsche Bahn

 

"Jesteśmy w stanie osiągnąć ten nowy rekord liczby miejsc dzięki ciągłemu rozwojowi naszych usług dalekobieżnych i naszej floty pojazdów. W ten sposób tworzymy wystarczającą przestrzeń dla silnego wzrostu popytu. Chęć podróżowania jest tego lata większa niż kiedykolwiek wcześniej" - mówi Michael Peterson, dyrektor ds. przewozów dalekobieżnych w DB.

Chemnitz zostaje ponownie włączone do sieci dalekobieżnej. Dwa razy dziennie, w każdym kierunku, będą kursować nowoczesne pociągi Intercity z saksońskiego miasta do Drezna, Berlina (w tym na berlińskie lotnisko), Rostocku i na wybrzeże Morza Bałtyckiego. Flensburg posiada bezpośrednie połączenie z Pragą przez Hamburg, Berlin i Drezno. Linia Intercity między Berlinem a Westerland (Sylt) może znów kursować bez przerwy. Wczesnym rankiem uruchomiono nowe połączenie Eurocity między Lindau-Reutin a Zurychem.

Ponadto DB rozszerza ofertę rozkładu jazdy w miesiącach letnich, w weekendy o dwa dodatkowe połączenia pomiędzy Warnemünde, Rostockiem i Berlinem oraz bezpośrednie połączenie z Drezna przez Berlin do Binz na Rugii lub Stralsundu (w obie strony). Od 18 czerwca do 21 sierpnia między Hamburgiem a Kopenhagą będzie kursować sześć pociągów dziennie w każdym kierunku, zamiast dotychczasowych trzech.