Alstom podpisał umowę z SBS Transit Rail na usługi na North East Line w Singapurze

Alstom podpisał umowę z SBS Transit Rail na usługi na North East Line w Singapurze

02 listopada 2022 | Źródło: Alstom / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Alstom i SBS Transit Rail podpisali umowę o długoterminowym wsparciu usług (Long-Term Services and Supports - LTSS) dla systemu sygnalizacji Urbalis zainstalowanego na singapurskiej North-East Line (NEL). Alstom jest wieloletnim zaufanym partnerem SBS Transit Rail, który w 2003 r. wdrożył oryginalny system sygnalizacji dla pierwszej linii Mass Rapid Transit (MRT). NEL jest pierwszym na świecie w pełni zautomatyzowanym podziemnym systemem metra bez maszynistów. LTSS rozpocznie się w 2023 roku, a Alstom zapewni wiedzę techniczną i lokalne działania naprawcze dla floty NEL.

 

Pociągi Alstom Metropolis w stacji technicznej Sengkang. Fot. en.wikipedia.org

 

Rozwiązanie Urbalis - system sterowania pociągiem oparty na komunikacji (CBTC) firmy Alstom - zostało po raz pierwszy zastosowane w Singapurze na linii NEL w 2003 r. i pomogło zmniejszyć zatory komunikacyjne. Stale unowocześniane, zaawansowane rozwiązanie sygnalizacyjne pomaga operatorom miejskim w maksymalizacji wydajności i przepustowości, zapewniając jednocześnie standardowy nadzór i kontrolę wspierającą ich potrzeby operacyjne. Zaprojektowany dla ciężkiego ruchu metra, system oferuje znaczną gamę funkcji, które poprawiają opóźnienia i średnią wydajność prędkości.

Alstom jest obecny w Singapurze od ponad 20 lat i jest głównym dostawcą zintegrowanych systemów metra, cyfrowych systemów sterowania pociągiem, taboru kolejowego, infrastruktury i usług. Obecnie wszystkie istniejące linie MRT oraz system lekkiej kolei tranzytowej (LRT) Bukit Panjang w Singapurze są wyposażone w rozwiązania grupy. Alstom dostarcza obecnie system sygnalizacji i sześć pociągów Metropolis (36 wagonów metra) dla linii NEL Extension.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozpoczynamy ten ważny projekt usługowy z naszym wieloletnim partnerem SBS Transit Rail. Ta nowa umowa jest dowodem na rosnącą obecność Alstom i ciągłe zaangażowanie w lokalizację kluczowych kompetencji w Singapurze, przy jednoczesnym utrzymaniu niezawodności kolei. Umożliwia nam to dalsze inwestowanie w rozwój lokalnych talentów i transfer wiedzy, co ostatecznie zwiększa i promuje lokalne możliwości kolejowe Singapuru" - powiedział Ling Fang, prezes Alstom Asia Pacific.