Bukmacherzy wiedzą, kiedy pasażerowie skorzystają z Dworca Metropolitalnego w Lublinie

Bukmacherzy wiedzą, kiedy pasażerowie skorzystają z Dworca Metropolitalnego w Lublinie

22 marca 2023 | Źródło: Grupa STS
PODZIEL SIĘ

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie, to jedna z największych inwestycji realizowanych w tym mieście w ostatnich latach. Rozpoczęła się w roku 2020 i miała zakończyć w grudniu dwa lata później, jednak tak się nie stało. Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, przeanalizowali kiedy pasażerowie będą mogli w pełni skorzystać z nowego obiektu. 

 

Bukmacherzy wiedzą, kiedy pasażerowie skorzystają z Dworca Metropolitalnego w Lublinie
Fot. UM Lublin

 

Głównym obiektem Zintegrowanego Centrum Komunikacji w Lublinie jest nowy Dworzec Metropolitalny, który ma połączyć transport dalekobieżny, regionalny oraz miejski. Będzie to trzykondygnacyjny budynek z częściowo użytkowym dachem oraz parkingiem podziemnym. Planowane zakończenie inwestycji wyznaczono na koniec 2022 r. jednak z powodu m.in. konieczność zmiany projektu wykonawczego nieprzewidzianych identyfikacji wizualnej Dworca Metropolitalnego na wniosek środowiska osób niewidomych, wykonawca poprosił o przedłużenie terminu realizacji do 15 maja 2023 roku.

Według ekspertów STS, największej polskiej firmy bukmacherskiej, najbardziej prawdopodobne jest budowa zakończy się w zgodnie z ostatnimi zapowiedziami wykonawcy, czyli w połowie maja 2023. Kurs na takie zdarzenie wynosi 1.35*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 118 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Sporo, bo 255 zł mogą zyskać pesymiści, którzy nie wierzą, że nowy dworzec zostanie oddany do użytku za niespełna dwa miesiące (kurs 2.90).

Dworzec Metropolitalny przygotowuje dla podróżnych różne udogodnienia, jak m.in. strefa odpoczynku. Na dachu zostaną nasadzone rośliny, które wspomogą oczyszczanie powietrza. Ponadto, obiekt wyposażony będzie w system odzyskiwania deszczówki, którą będą podlewane rośliny. Co ciekawe, na dachu znajdzie się również plac zabaw, który będzie się składać z systemowego parku linowego.

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl.