Grupa ÖBB Rail Cargo i Koleje Ukraińskie oferują intermodalne połączenie TransFER Wiedeń-Kijów.

Grupa ÖBB Rail Cargo i Koleje Ukraińskie oferują intermodalne połączenie TransFER Wiedeń-Kijów.

09 maja 2023 | Źródło: Grupa ÖBB Rail Cargo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) we współpracy z Kolejami Ukraińskimi włącza Ukrainę do swojej sieci intermodalnej poprzez nowe połączenie TransFER Wiedeń-Kijów. Jako wiodący dostawca logistyki kolejowej w Europie RCG oferuje już szeroką gamę połączeń TransFER na całym kontynencie euroazjatyckim. Dzięki nowemu połączeniu między Kijowem a Wiedniem z przystankami w Budapeszcie i Lwowie spółka-córka ÖBB zajmująca się przewozami towarowymi oferuje pierwsze regularne połączenie intermodalne o wysokiej częstotliwości między Ukrainą a licznymi węzłami komunikacyjnymi w Europie Środkowej.

 

Grupa ÖBB Rail Cargo i Koleje Ukraińskie oferują intermodalne połączenie TransFER Wiedeń-Kijów.
Prezes ÖBB Andreas Matthä oraz Viacheslav Yeromin, członek zarządu Kolei Ukraińskich. Fot. Grupa ÖBB Rail Cargo.

 

Kolejowy transport towarowy udowodnił swoje systemowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa dostaw w czasie licznych kryzysów międzynarodowych. "Jeśli chodzi o kolejowy transport towarowy, to cała Europa musi się do siebie zbliżyć. Dlatego jestem przekonany, że z włączenia do międzynarodowej sieci ÖBB Rail Cargo Group skorzysta nie tylko Ukraina - ale my wszyscy. Bo to ważny krok we właściwym kierunku, dla gospodarki, krajów i środowiska" - podkreśla prezes ÖBB Andreas Matthä.

"Ukraina jest niezbędna dla europejskich łańcuchów dostaw jako rynek źródłowy, zwłaszcza w obszarze surowców i produktów rolnych. Poprzez wysokiej jakości produkty transportowe chcemy zapewnić integrację kraju z europejską siecią transportową w celu efektywnego połączenia naszych producentów, jak również rynków odbiorczych z europejskimi portami i węzłami logistycznymi" - mówi Viacheslav Yeromin, dyrektor naczelny Transportu Towarowego Kolei Ukraińskich.

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) od marca 2022 roku intensywnie wspiera Ukrainę usługami transportowymi i logistycznymi. Tylko w segmencie produktów rolnych wyeksportowano ponad 2 mln ton - ponad 100 pociągów miesięcznie i więcej niż jakiekolwiek inne przedsiębiorstwo transportu towarowego w Europie.

Wiele korzyści dla klientów

We współpracy z Kolejami Ukraińskimi, RCG łączy w ten sposób Ukrainę z Unią Europejską i nie tylko. Przynosi to wiele korzyści dla klientów:

  • Pełny dostęp do połączeń morskich, kontynentalnych i euroazjatyckich RCG.
  • Usługi transportowe do każdego miejsca w Europie - począwszy od Budapesztu i Wiednia
  • Stały rozkład jazdy i atrakcyjne czasy kursowania, cotygodniowe odjazdy w obu kierunkach

Trakcja w Europie na standardowej szerokości toru będzie zapewniona przez RCG od granicy z Ukrainą. Będzie ona również obsługiwać dodatkowe usługi logistyczne, takie jak obsługa terminali, obsługa celna importu i eksportu oraz wiele innych. Na szerokim torze do granicy ukraińsko-węgierskiej przejmie partner - Koleje Ukraińskie.