Połączenie intermodalne LTE Logistics z Linz do Antwerpii

Połączenie intermodalne LTE Logistics z Linz do Antwerpii

31 maja 2023 | Źródło: LTE Logistics
PODZIEL SIĘ

LTE Austria jest zadowolona z portu w Linz z powodu niedawno zakończonej modernizacji tego ważnego austriackiego centrum logistycznego i uruchamia połączenie kolejowe raz w tygodniu do Antwerpii.

Połączenie intermodalne LTE Logistics z Linz do Antwerpii
Fot. LTE Logistics

 

Od 2019 do końca 2022 roku intermodalny terminal kontenerowy portu w Linz został gruntownie rozbudowany i w pełni zelektryfikowany. Oznacza to, że obecnie dostępnych jest łącznie sześć torów kolejowych o długości 740 metrów każdy, a liczba miejsc na kontenery została zwiększona do ok. 6000 TEU. Aby podkreślić znaczenie tego zrównoważonego centrum logistycznego dla regionu, niedawno uruchomiono nowe połączenie kolejowe z Linzu do Antwerpii, obsługiwane raz w tygodniu przez LTE AT. To sprawia, że ​​LTE jest pierwszą firmą kolejową, która obsługuje w pełni zelektryfikowane pociągi w terminalu kontenerowym w Linz.

Oczywiście bardzo się cieszymy, że możemy realizować ten regularny transport z naszą przysłowiową niezawodnością LTE i wreszcie imponującym stosunkiem ceny do wydajności” - mówi o tym sukcesie Heinrich Juritsch, dyrektor zarządzający LTE AT. „Pionierskie osiągnięcia i wynikające z tego nagrody są zawsze najlepszą motywacją dla nas tutaj w Austrii i dla całej grupy LTE”.

Posiadając obecnie 13 oddziałów w prawie całej Europie, grupa LTE na co dzień realizuje wizję prezesa Andresa Mandla, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu oraz gruntownej wiedzy i doświadczenia zespołu, zgodnie z ich mottem: moveo ergo sum (myślę więc jestem)