Czas na KOLEJ do Rosnowa

Czas na KOLEJ do Rosnowa

12 lipca 2023 | Źródło: Koszalińska Kolej Wąskotorowa
PODZIEL SIĘ

Zapraszamy na spotkanie z jedynym w Polsce czynnym parowozem jeżdżącym po torze 1000 mm! Koszalińska Kolej Wąskotorowa kończy w tym roku 125 lat!

 

Czas na KOLEJ do Rosnowa
Fot. Koszalińska Kolej Wąskotorowa

 

Przypominamy, że w środy, czwartki i piątki pociągi odjeżdżają z Koszalina o godzinie 12:00. Z Rosnowa pociąg wyruszy w drogę powrotną o 14:30.

W soboty i niedziele dostępne będą dwie pary pociągów - z Koszalina pociągi wyruszą o 11:00 i 15:00 a kursy powrotne wyjadą z Rosnowa o 13:30 i 17:30. Dzięki temu w weekend można spędzić nad jeziorem naprawdę długi czas!

W tym tygodniu - do soboty 15 lipca 2023 włącznie - pociągi prowadzone będą lokomotywą parową Px48-3901 W niedzielę w trasę wyruszy lokomotywa spalinowa.

Oczywiście do każdego biletu dołączony bedzie bon o wartości 5 zł do wykorzystania w Rosnowie w Kebabie Iga oraz Rosnowiak - ugoszczą gości naprawdę smakowicie!

W Rosnowie będą do wypożyczenia również kajaki, rowery wodne oraz deski do pływania - zatem będzie można spędzić czas nie tylko nad wodą ale i na niej!!! Warto zwłaszcza wybrać się do zatopionego mostu kolejowego!!!

Można też po prostu wyleżeć się na świeżo wyremontowanej plaży lub spędzić czas przy ognisku.

Ceny biletów, rozkłady jazdy i inne informacje na www.waskotorowka.koszalin.pl

UWAGA UWAGA!!!

Zapraszamy na powtórkę nocnego pociągu i już w piątek, 14 lipca wyruszy na kolejną nocną wyprawę pociąg dodatkowy, prowadzony parowozem Px48-3901, wyjedzie z Koszalina o 21:00. W Rosnowie będzie o 22:00 aby po DWUGODZINNYM postoju wyruszyć w drogę powrotną o północy!

Specjalnie dla uczestników przejazdu, dłużej czynne będą punkty gastronomiczne w Rosnowie - zarówno "Kebab Iga", jak i Rosnowiak pozostaną czynne aby goście mogli spędzić czas przy smacznym jedzonku i "czymś jeszcze".  Oczywiście będzie można spędzić ten czas przy ognisku. Jeżeli ktoś chce zabrać gitarę - świetny pomysł!

Oczywiście, do biletów na nocny pociąg także dołączony będzie bon!