Regulacje Urząd Transportu Kolejowego na TRAKO 2023

Urząd Transportu Kolejowego na TRAKO 2023

11 września 2023 | Źródło: Urząd Transportu Kolejowego
PODZIEL SIĘ

Już 19 września rozpoczynają się 15. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku. W ich trakcie odbędzie się kilka wydarzeń organizowanych przez Urzędu Transportu Kolejowego. Będzie to też okazja by spotkać się z ekspertami z urzędu. Na stoisku UTK będą również przedstawiciele Agencji Kolejowej Unii Europejskiej.

 

Urząd Transportu Kolejowego na TRAKO 2023
Fot. Urząd Transportu Kolejowego

 

Targi TRAKO odbędą się tradycyjnie w Gdańsku w dniach 19 – 22 września. Tegoroczne targi są o tyle wyjątkowe, że odbywają się w roku jubileuszu 20-lecia Urząd Transportu Kolejowego. W trakcie targów Urząd Transportu Kolejowego organizuje dla uczestników kilka wydarzeń. Są to między innymi:

20 września, godz. 15:00 - 16:30 debata „Stan bezpieczeństwa na kolei – bezpieczeństwo w trakcie inwestycji” (spotkanie otwarte – sala nr 2);

20 września, godz. 20:00 - VII Gala Kultury Bezpieczeństwa połączoną z obchodami jubileuszu 20-lecia UTK (spotkanie dla sygnatariuszy Deklaracji Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym - poza terenem targów);

21 września, godz. 11:00 - 12:30 konferencja i warsztaty „Jak wykazać bezpieczną integrację” (spotkanie otwarte – sala nr 2);

21 września, godz. 14:00 - 15:00 debata „Co zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo?” połączona z podsumowaniem Kampanii Kolejowe ABC II (spotkanie otwarte – sala nr 3).

Uczestnicy Targów będą mogli również zobaczyć symulator mobilny odwzorowujący symulatory wykorzystywane w procesie egzaminowania kandydatów na maszynistów, który został wdrożony w ramach Projektu „Poprawa bezpieczeństwa kolejowego poprzez budowę Systemu Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów". Projekt dofinansowany jest z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE Z EKSPERTEM

Na stoisku UTK do dyspozycji gości targowych dostępni będą eksperci z urzędu oraz ERA. Zachęcamy by wcześniej umówić spotkanie. Jest to możliwe przez interaktywny formularz. Zakres tematyczny spotkań z pracownikami UTK będzie obejmował:

  • interoperacyjność;
  • bezpieczeństwo;
  • regulację;
  • nadzór;
  • personel kolejowy.

Z pracownikami Agencji można będzie poruszyć tematy z zakresu jednolitego certyfikatu bezpieczeństwa i szeroko pojętego SMS.

WYJĄTKOWE SPOTKANIE BRANŻY KOLEJOWEJ

TRAKO to dobra okazja do promowania transportu szynowego, spedycji i logistyki, jak również do rozmów na ważne dla branży kolejowej tematy. TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.