Vos Logistics celebruje 5 - tysięczny przewóz naczepy transportem kolejowym

Vos Logistics celebruje 5 - tysięczny przewóz naczepy transportem kolejowym

27 września 2023 | Źródło: VOS Logistics
PODZIEL SIĘ

Nieco ponad dwa lata temu Vos Logistics nawiązał współpracę z CFL multimodal w ramach innowacyjnego projektu mającego na celu usprawnienie transportu naczep bez dźwigu. Teraz z dumą ogłasza, że we wrześniu zrealizował 5-tysięczny transport wahadłowy, co dowodzi sukcesu tego partnerstwa.

 

Fot. VOS Logistics

 

Wspólnie z CFL multimodal, firma Vos Logistics znalazła rozwiązanie problemu transportu koleją naczep masowych bez dźwigu. Odkryli system Vega, który umożliwia załadunek naczep na platformę, a następnie umieszczenie ich na standardowym wagonie kolejowym za pomocą standardowego dźwigu. Wymagane były modyfikacje wagonu zabezpieczające naczepy z ładunkami masowymi, a bocznice kolejowe w Lyonie i Luksemburgu zostały przygotowane do realizacji tego innowacyjnego systemu.

Luc Baronheid, Senior Sales Manager w CFL Multimodal, podsumowuje współpracę mówiąc: "Nasze osiągnięcia z Vos Logistics odzwierciedlają prawdziwego ducha współpracy i ciągłego doskonalenia. Odkąd połączyliśmy siły, wiele się wydarzyło. Wspólnie z CFL multimodal ciężko pracowaliśmy, aby rozwiązać problemy i wyzwania techniczne. W marcu 2021 r. osiągnęliśmy wielki cel: pierwszą transport z Luksemburga do Lyonu i z powrotem przy użyciu tego innowacyjnego systemu. Przyczyniło się to do zmniejszenia emisji CO2 o około 2 mln kg i jesteśmy dumni, że dodaliśmy kolejną zrównoważoną opcję transportu do naszego portfolio usług".

Marc van Alphen, Cluster Director Bulk, podkreśla, że "rozwój tego transportu kolejowego doskonale wpisuje się w nasz program zrównoważonego rozwoju, a także jest doskonałą propozycją na prośbę naszych klientów o bardziej zrównoważony transport, zarówno pod względem oszczędności CO2, jak i poprawy ładowności transportu. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tego partnerstwa i wspólnie z CFL multimodal zbudujemy w najbliższej przyszłości w Europie nowe połączenia kolejowe dla naczep bez dźwigu, łączące południe Francji z portami morskimi w Antwerpii i Rotterdamie".

Celebrowanie 5-tysięcznej jednostki na kolejowym transporcie wahadłowym towarów masowych to dopiero początek długoterminowego, innowacyjnego i strategicznego partnerstwa. To osiągnięcie pokazuje ciężką pracę i wiedzę zarówno Vos Logistics, jak i CFL multimodal w zakresie nowych rozwiązań logistycznych. Każdy transport wahadłowy pomógł ulepszyć proces, wyostrzyć umiejętności i wzmocnić zaangażowanie w ekologiczne opcje transportu.

 

Fot. VOS Logistics

 

O CFL multimodal

Grupa CFL multimodal jest dostawcą usług logistycznych obejmujących cały łańcuch logistyczny. Wraz ze swoją siostrzaną spółką CFL cargo CFL multimodal oferuje szeroki, wysokiej jakości i dostosowany do indywidualnych potrzeb portfel usług: kombinowane i konwencjonalne przewozy kolejowe, konserwację i naprawy wagonów, odprawy celne, a także usługi spedycyjne i logistyczne. Dzięki obecności w Luksemburgu, Francji, Niemczech i Szwecji, CFL cargo obsługuje wiele najważniejszych europejskich osi kolejowych.

W Luksemburgu działalność CFL multimodal koncentruje się na terminalu intermodalnym Bettembourg-Dudelange w parku logistycznym Eurohub South Logistics Park. Położony na trasie Kolejowego Korytarza Towarowego nr 2 (Morze Północne - Morze Śródziemne) i na skrzyżowaniu szlaków transportowych Północ-Południe i Wschód-Zachód, terminal jest idealnie usytuowany jako międzynarodowe centrum konsolidacji multimodalnych przepływów transportowych w całej Europie i poza nią. Terminal intermodalny o łącznej rocznej przepustowości 600 000 jednostek i wyposażony w najnowszą technologię w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru, jest połączony połączonymi pociągami wahadłowymi z głównymi.