Album Ostatnie Pociągi II.  Następna Dekada

Album Ostatnie Pociągi II.  Następna Dekada

09 stycznia 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Druga część kultowego albumu Witolda Stasiewskiego właśnie wchodzi na rynek. Album "Ostatnie pociągi II. Następna dekada" już teraz może być w Twoich rękach. Cześć druga jest kontynuacją wydanej w 2022 roku i sprzedanej w dwóch dodrukach na terenie całej Europy, części pierwszej - wielkiej epopei o zmierzchu polskiego kolejnictwa w latach 90. XX wieku. 

 

Album Ostatnie Pociągi II.  Następna Dekada
Fot. Wydawnictwo Hajduk

 

Rzeź linii lokalnych, zapaść przewozów, zanik architektury i taboru oraz upadek kultury kolejowej nie skończył się z 2000 rokiem. Następna dekada była kopią poprzedniej. Była czasem pożegnania kolejnych szlaków, węzłów i dworców. Okresem dopełniania zagłady. Jednocześnie był to czas wspaniałych imprez w różnych regionach kraju. Imprez dziś już kultowych i niezapomnianych. Wszystkie te rzeczy znajdują się na stronnicach drugiej części kolejowego kompendium Witolda Stasiewskiego. Ponad 500 zdjec pełne opisy w trzech jezykach Polskim,  Angielskim i Niemieckim.
 

 

Fot. Wydawnictwo Hajduk

 

Album fotografii kolejowej stanowiący kompendium krajobrazowe polskiej kolei lat 90. XX wieku. Zawiera około 700 zdjęć na 360 stronach. Pokazuje zarówno świat kolei wąskotorowych, jak i normalnotorowych. Prezentuje wyjątkowo nostalgiczne spojrzenie na tabor, architekturę i krajobraz polskich dróg żelaznych. Autorem zdjęć jest Witold Stasiewski, miłośnik kolei, twórca pojęcia archeologii kolejowej, inicjator wydawanego w początkach XXI wieku periodyku "Stożne", autor zdjęć i tekstów publikowanych w "Świecie Kolei" i "Sygnałach". Jedyne i niepowtarzalne, syntetyczne ujęcie całości tematu. Liczba egzemplarzy mocno ograniczona!

 

Fot. Wydawnictwo Hajduk 

 


O albumie
Gdy wspominam lata 90-te na kolei w Polsce nachodzą mnie chmurne myśli. Przychodzą do głowy słowa takie jak “noc”, “upadek”, “zanik” lub “zmierzch”. Właśnie chyba “zmierzch” najbardziej. I taki tytuł pierwotnie miał nosić ten album, zanim wydał mi się zbyt smutny, beznadziejny i dołujący. Zaiste, trudno było być miłośnikiem kolei w latach dziewięćdziesiątych XX wieku nad Wartą, Wisłą i Odrą.


 

Fot. Wydawnictwo Hajduk 

 


Dla Kogo?
Album może być idealnym prezentem dla miłośnika kolei, ale nie tylko. Można go podarować bliskiej osobie, która pamięta tamte czasy w Polsce. A jeżeli chcesz pokazać swoim przyjaciołom, rodzinie, dzieciom, jak wyglądały koleje 30 lat temu zamów album - prawdziwy pomnik lat dziewięćdziesiątych. Około tysiąca zdjeć,  dokładne opisy numerów pociągów.

 

 

Fot. Wydawnictwo Hajduk 

 

Zainteresowanych zakupem albumu zapraszamy na stronę wydawcy https://ostatniepociagi.pl/