Polregio zwycięzcą przetargu na nowe autobusy szynowe SA 136

Polregio zwycięzcą przetargu na nowe autobusy szynowe SA 136

29 listopada 2023 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Zakończył się ogłoszony kilka miesięcy temu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przetarg na trzy szynobusy z serii SA 136. Zwycięzcą okazał się największy polski przewoźnik regionalny – Polregio.

 

Polregio zwycięzcą przetargu na nowe autobusy szynowe SA 136
Fot.UMWZ

 

Szynobusy SA136 zostały wyprodukowane przez PESĘ. Są w stanie zabrać na pokład jednorazowo 300 pasażerów oraz rozpędzić się do prędkości 120 km/h. Wyposażone są w wifi oraz monitoring wizyjny.

- Każdy dodatkowy skład to dla nas szansa na zwiększenie komfortu podróżnych, dlatego staramy się systematycznie powiększać tabor Polregio. Nowe jednostki trafią tam, gdzie aktualnie są największe potrzeby, a w tym momencie jest to oczywiście województwo lubuskie. Mamy nadzieję, że dodatkowe jednostki taborowe spełnią oczekiwania podróżnych. Jednocześnie cały czas ciężko pracujemy nad dalszą poprawą sytuacji w regionie

– powiedział Prezes Polregio, Adam Pawlik. Polregio zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji, jaka wciąż panuje w województwie lubuskim. Dlatego też realizacja planu naprawczego w lubuskiem, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, stanowi dla spółki priorytet. Z tego powodu zakup nowych szynobusów jest tak ważny, by zapewnić pasażerom nie tylko większy komfort, ale przede wszystkim pewność przejazdów.

Wygrana w przetargu to ważny krok, by ten cel osiągnąć. Składy SA 136 trafią na lubuskie tory zaraz po zakończeniu przeglądów P3.2.