Maritime Transport zdobywa duży kontrakt na zarządzanie operacjami kolejowymi Tesco

Maritime Transport zdobywa duży kontrakt na zarządzanie operacjami kolejowymi Tesco

04 grudnia 2023 | Źródło: Martime Transport / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Maritime Transport ogłosiło zawarcie nowej, trzyletniej umowy z wieloletnim partnerem, Tesco PLC. Ze skutkiem od 29 października 2023 r. Maritime został wyznaczony przez Tesco do zarządzania, planowania i wykonywania wszystkich operacji kolejowych w centralnych węzłach dystrybucyjnych Tesco w Daventry International Rail Freight Terminal (DIRFT).

Fot. Martime Transport

 

Nowa umowa opiera się na 13-letniej historii Maritime z największym brytyjskim sprzedawcą detalicznym artykułów spożywczych i towarów ogólnych, świadczącym usługi dystrybucji drogowej do placówek Tesco w całym kraju i wzmacnia pozycję Maritime na rynku jako wiodącego dostawcy zintegrowanej logistyki transportu drogowego i kolejowego.

W ramach nowego kontraktu Maritime będzie nadzorować planowanie siedmiu codziennych usług kolejowych łączących DIRFT z terminalami w Mossend, Tilbury, Wentloog, Teesport i Inverness, jednocześnie realizując operacje przepływu drogowego na ostatnim odcinku do centrów dystrybucyjnych i sklepów Tesco w Yorkshire, Middlesbrough, Midlands i Londynie.

Pracownicy Eddie Stobart Ltd., wcześniej związani z operacją kolejową Tesco w DIRFT, zostali przeniesieni do Maritime na mocy przepisów TUPE (Transfer of Undertaking Protection of Employment - przepisy dotyczące przejmowania przedsiębiorstw; ochrona zatrudnienia, implementacja dyrektywy UE obowiązująca w Wielkiej Brytanii) po przeprowadzeniu procesu konsultacji.

 

Fot. Martime Transport

 

John Bailey, dyrektor zarządzający ds. transportu intermodalnego w Maritime Transport powiedział: "Ten kontrakt z Tesco stanowi kolejny krok w naszym rozwoju intermodalnym, ponieważ nadal zmieniamy naszą działalność i koncentrujemy się na bardziej świadomej ekologicznie gospodarce ograniczającej emisję dwutlenku węgla. DIRFT doskonale pasuje do Maritime, a nasz oddany centralny zespół zarządzający działający obecnie na miejscu wykonuje fantastyczną pracę, prowadząc codzienne operacje wraz z naszymi nowymi kolegami, których z przyjemnością witamy w firmie. Z niecierpliwością czekamy na dalsze znaczące możliwości rozwoju jako strategiczny partner Tesco i kontynuujemy wdrażanie naszej strategii posiadania i obsługi najczystszego, najbardziej zrównoważonego łańcucha dostaw pełnych ładunków w kraju".

Nick Potter, dyrektor ds. transportu, Tesco PLC mówi: "Cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą współpracę z Maritime, wykorzystując ich rozległą sieć terminali i wiedzę specjalistyczną, aby wesprzeć nasze zaangażowanie w wydajną, niskoemisyjną logistykę. Kolejowy transport towarowy jest jednym z wielu sposobów, w jaki zmniejszamy nasze emisje, a sieć odegra ważną rolę w osiągnięciu zerowej emisji netto w całej naszej działalności do 2035 r.".