Ćwiczenia poznańskich funkcjonariuszy SOK i Policji na strzelnicy w Zbąszyniu

Ćwiczenia poznańskich funkcjonariuszy SOK i Policji na strzelnicy w Zbąszyniu

31 stycznia 2024 | Autor: insp. Piotr Żłobicki | Źródło: Straż Ochrony Kolei / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Poznańscy funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK i Grupy Realizacyjnej Policji szkolili swoje umiejętności strzelania i posługiwania się bronią. Trening na modułowej strzelnicy taktycznej w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei w Zbąszyniu przeprowadzili najbardziej doświadczeni instruktorzy SOK i Policji. Tego rodzaju wspólne szkolenia są niezbędnym elementem codziennej służby.

 

Fot. Straż Ochrony Kolei

 

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu odbyły się ćwiczenia strzeleckie realizowane w obiekcie modułowej strzelnicy taktycznej „MoST-5”. Ośrodek Szkoleniowy, który stanowi doskonałą bazę do tego typu ćwiczeń miał zaszczyt gościć po raz pierwszy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji z Poznania. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności funkcjonariuszy SOK i Policji na wysokim poziomie.

Motywem przewodnim zorganizowanych ćwiczeń przez Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Poznaniu było „Doskonalenie umiejętności zawodowych z zakresu wyszkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy z elementami ratownictwa taktycznego”. Funkcjonariusze SOK i Policji doskonalili swoją technikę strzelecką pod czujnym okiem instruktorów w skład, których wchodzą najbardziej doświadczeni mundurowi. W strzelaniu wykorzystano różne jednostki broni będące na wyposażeniu SOK i Policji. Mundurowi nie tylko ćwiczyli obsługę broni, ale także szlifowali swoje umiejętności precyzyjnego oddawania strzałów.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych, którego głównym zadaniem jest szkolenie przyszłych funkcjonariuszy SOK i przewodników psów służbowych dysponuje w pełni wyposażonymi salami wykładowymi. Przebywający tu słuchacze doskonalą swoje umiejętności w znajdujących się na terenie Ośrodka obiektach dydaktyczno-sportowych i modułowej strzelnicy taktycznej. Placówka posiada też specjalną infrastrukturę dla psów służbowych umożliwiającą na prowadzenie specjalistycznych kursów i szkoleń dla kilkunastu czworonogów jednocześnie.

Jak pokazują tego typu szkoleniowe inicjatywy zaprzyjaźnionych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne mają  ogromne znaczenie dla prawidłowej współpracy, aby skutecznie realizować ustawowe zadania. Wspólne ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy, jak również wymianę doświadczeń z zakresu strzelectwa.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Renfe przyznaje Tatravagónka kontrakt o wartości 39,1 mln euro na dostawę 149 wagonów Renfe przyznaje Tatravagónka kontrakt o wartości 39,1 mln euro na dostawę 149 wagonów
Następny artykuł Rekordowy rok POLREGIO Rekordowy rok POLREGIO