Nowa inwestycja Trakcji System z korzyścią dla branży kolejowej

Nowa inwestycja Trakcji System z korzyścią dla branży kolejowej

12 lutego 2024 | Źródło: Trakcja System
PODZIEL SIĘ

Spółka zakupiła w Lewinie Brzeskim teren, na którym planuje zbudować centrum badawczo-rozwojowe z poligonem doświadczalno-wdrożeniowym oraz zaplecze techniczne z częścią komercyjną.

 

Nowa inwestycja Trakcji System z korzyścią dla branży kolejowej
Fot. Trakcja System

 

Trakcja System jako jeden z czołowych wykonawców sieci trakcyjnej w Polsce chce tworzyć nowe rozwiązania w procesie realizacji sieci trakcyjnych i elektroenergetyki kolejowej oparte na zaawansowanych i czystych technologiach.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe będzie miejscem, gdzie firma będzie rozwijać innowacyjne technologie kolejowe, wspierając transformację energetyczną oraz budowę Kolei Dużych Prędkości w Polsce. Ma być to przestrzeń wspomagająca projektowanie pilotażowych instalacji związanych z budową sieci trakcyjnej otwarta na nowe procesy technologiczne związane z procesem budowy sieci trakcyjnej.

"Inwestycja w centrum badawczo-rozwojowe ma być naszym wkładem w przyszłość kolejnictwa, w której innowacje i zaawansowane technologie odgrywają kluczową rolę. Chcemy być liderem w tworzeniu nowych rozwiązań, które przyczynią się do modernizacji i efektywności transportu kolejowego w Polsce"- powiedział Mateusz Przyszlak, Prezes Zarządu Trakcja System.

Dynamiczny rozwój firmy jest realizowany między innymi poprzez stałe inwestycje w nowoczesne, specjalistyczne maszyny. W związku z tym na terenie obiektu powstanie baza sprzętowo-transportowa wraz z zapleczem technicznym, na które składać się będą tory odstawcze dla pojazdów kolejowych oraz budynki oferujące przestrzeń roboczą i magazynową.

W przyszłości w skład infrastruktury bazy sprzętowo-transportowej wejdą również nowoczesne hale warsztatowe przystosowane do wykonywania napraw maszyn oraz usług utrzymaniowych taboru kolejowego.

Teren, na którym powstanie inwestycja ma niemal 7 hektarów powierzchni i zlokalizowany jest w Lewinie Brzeskim, dokładnie w połowie drogi pomiędzy Opolem a Wrocławiem. Działka położona jest przy głównych szlakach komunikacyjnych południowej Polski i w sąsiedztwie linii kolejowej nr 132.

 

Działka zakupiona przez spółkę Trakcja System w Lewinie Brzeskim. Fot. Trakcja System