18-latek uderzył kierownika pociągu w twarz i złamał mu nos

18-latek uderzył kierownika pociągu w twarz i złamał mu nos

22 lutego 2024 | Autor: insp. Piotr Żłobicki | Źródło: Straż Ochrony Kolei / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do olsztyńskiej jednostki Straży Ochrony Kolei dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego pasażera, który zaatakował kierownika pociągu. Sprawca swoją głową uderzył pokrzywdzonego w twarz i złamał mu nos. Powodem takiego zachowania był brak ważnego biletu na przejazd. Co więcej, okazało się, ze 18-latek był poszukiwany przez Policję

 

Fot. Straż Ochrony Kolei

W środę, 21 lutego 2024 br. komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji Olsztyn Główny funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Jak się okazało powodem agresji 18-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz gotówki na jego zakup. Ostatecznie uderzył głową 54-latka w twarz, łamiąc mu nos.   

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 18-letni mieszkaniec powiatu Bartoszewskiego jest osobą poszukiwaną przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Agresor trafił w ręce policjantów z Olsztyna. Poszkodowany pracownik spółki POLREGIO S.A. został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Pociąg relacji Elbląg – Olsztyn Główny doznał 12 minut opóźnienia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowa ekologiczna myjnia PKP Intercity we Wrocławiu Nowa ekologiczna myjnia PKP Intercity we Wrocławiu
Następny artykuł PKP S.A. partnerem monografii wybitnego architekta dworców kolejowych PKP S.A. partnerem monografii wybitnego architekta dworców kolejowych