Centrum Logistyczne FS i Marcegaglia wspólnie na rzecz nowych terminali i połączeń kolejowych

Centrum Logistyczne FS i Marcegaglia wspólnie na rzecz nowych terminali i połączeń kolejowych

22 marca 2024 | Źródło: Gruppo FS Italiane
PODZIEL SIĘ

Mercitalia Logistics, lider Hubu Logistycznego Grupy FS, oraz Marcegaglia Carbon Steel, „rdzeń” grupy stalowej Mantuan o tej samej nazwie, podpisały umowę na projektowanie i budowę nowych terminali i połączeń kolejowych oraz na zarządzanie nowych wagonów zdolnych zaspokoić najszersze potrzeby transportowe Grupy. Partnerstwo obejmuje także nowe rozwiązania logistyczne dla transportu kolejowego wyrobów stalowych wchodzących i wychodzących z fabryk Marcegaglia.p

 

Fot. Mercitalia Logistics

 

Prace infrastrukturalne zwiększą wykorzystanie transportu kolejowego, umożliwiając ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych na drogach prowincji Mantua. Mający podwójny cel: zrównoważenia środowiskowego, gdyż skutecznie przyczyni się do redukcji gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery przez pojazdy transportu drogowego; i większego bezpieczeństwa na drogach, ponieważ jednym pociągiem zjeżdża z drogi 30 ciężarówek, zapewniając większe warunki bezpieczeństwa przewozu towarów, ale także wszystkim, którzy podróżują samochodami.

Umowa z Grupą Marcegaglia potwierdza nasze zaangażowanie w zapewnianie naszym klientom i partnerom coraz bardziej dostosowanych do ich potrzeb usług, również poprzez wieloletnie i ustrukturyzowane projekty, które mogą wnieść wartość dodaną do całego łańcucha logistycznego – oświadczyła Sabrina De Filippis, dyrektor generalna Mercitalia Logistyka – nasz plan jest kontynuowany w ramach nowego partnerstwa, które ma wartość strategiczną zarówno dla rozwoju gospodarczego, jak i zrównoważenia środowiskowego, ze szczególnym uwzględnieniem terytorium.” W szczególności projekt umożliwi budowę nowego połączenia kolejowego o długości około 11 km pomiędzy stacją Castellucchio a fabryką Marcegaglia w Gazoldo degli Ippoliti w prowincji Mantua. Do tego zostanie później dodana budowa nowego terminala kolejowego obsługującego obszar przemysłowy gmin Gazoldo degli Ippoliti i Rodigo.

Dzięki tej umowie położono konkretne fundamenty pod utworzenie ważnej infrastruktury nie tylko dla naszej firmy, ale przede wszystkim dla obszaru Mantui. Wyrażamy uznanie instytucjom regionalnym i lokalnym oraz węzłowi logistycznemu FS za wspólną pracę – podkreślają Antonio i Emma Marcegaglia, na czele Grupy o tej samej nazwie – Nowy rodzaj transportu zintegruje rozwiązania, które już istnieje dzisiaj, wykorzystujemy go do określenia przepływów na tym terytorium i jest niezbędny ze względu na perspektywy wzrostu przede wszystkim zakładu Gazoldo degli Ippoliti. Co więcej, zmierza to w kierunku większej zrównoważoności środowiskowej, czyli tematu, na który zawsze zwracaliśmy szczególną uwagę.”