Plasser & Theurer: Trzecie miejsce w austriackim rankingu patentowym

Plasser & Theurer: Trzecie miejsce w austriackim rankingu patentowym

10 kwietnia 2024 | Źródło: Plasser & Theurer / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Od momentu założenia ponad 70 lat temu, Plasser & Theurer jest pionierem w rozwoju technologii budownictwa kolejowego. Z ponad 10 000 patentów zarejestrowanych od 1953 roku, firma ma imponującą historię innowacji. Spośród tych patentów ponad 2500 jest nadal aktywnych, co podkreśla ciągłą siłę innowacyjną firmy.

 

Plasser & Theurer: Trzecie miejsce w austriackim rankingu patentowym
Fot. Plasser & Theurer

 

Dane opublikowane niedawno w raporcie rocznym Austriackiego Urzędu Patentowego po raz kolejny potwierdzają wiodącą rolę Plasser & Theurer w dziedzinie innowacji. W 2023 r. firma zajęła trzecie miejsce w ogólnoaustriackim rankingu.

W 2023 r. w Austriackim Urzędzie Patentowym zarejestrowano łącznie 2 242 wynalazki, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Z 31 zgłoszeniami patentów i wzorów użytkowych Plasser & Theurer zajmuje wyjątkową pozycję. Firma od dziesięcioleci jest siłą napędową postępu technologicznego w budowie torów, wyznaczając standardy dla branży.

Jako jeden z największych krajowych wnioskodawców patentowych, Plasser & Theurer podkreśla swoje roszczenie do zdecydowanego wspierania systemu kolejowego innowacjami i uczynienia go przyszłościowym, nawet w trudnych czasach. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój firma pozostaje ważnym motorem innowacji w budownictwie kolejowym.