Próbny przejazd KM na Lotnisko Chopina

Próbny przejazd KM na Lotnisko Chopina

18 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

18 maja odbył się pierwszy próbny przejazd pociągu Kolei Mazowieckich na Lotnisko Chopina. Miał on na celu przeprowadzenie prób technicznych oraz zapoznanie maszynistów z trasą.

Fot. Koleje Mazowieckie

Pociągi przewoźnika po otwarciu 1 czerwca tunelu kolejowego prowadzącego na lotnisko Chopina będą kursowały na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Lotnisko Chopina.

Połączenie na Okęcie będą obsługiwać pociągi ELF, które od września 2011 r. kursują po Mazowszu. W pojazdach używanych przez KM znajduje się prawie 190 miejsc siedzących. Pojazdy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

W połowie lipca, po otwarciu lotniska w Modlinie, pociągi KM będą kursować także między obydwoma lotniskami. Ale nie bezpośrednio, gdyż obiecanego przez marszałka województwa Adama Struzika bezpośredniego połączenia do terminala w Modlinie na razie nie będzie. Przyczyną są problemy ze zdobyciem decyzji środowiskowej. Kolej do lotniska w Modlinie miała być pierwotnie gotowa na EURO 2012. Między stacją kolejową w Modlinie a lotniskiem będzie więc kursował autobus. I to przez co najmniej półtora roku.