Funkcjonariusze SOK udaremnili przemyt

Funkcjonariusze SOK udaremnili przemyt

06 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przemyt prawie 2 tys. paczek papierosów udaremnili  funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Służby Celnej w ciągu dwóch ostatnich dni.

Fot. arch. SOK

Do pierwszego udaremnienia przemytu doszło w czwartek, 5 lipca 2012 roku na stacji postojowej Warszawa Szczęśliwice. Około godziny 10.30 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w pociągu relacji Kijów - Warszawa Gdańska, w dwóch wagonach ujawnili 989 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze Izby Celnej zabezpieczyli ujawniony towar i podjęli czynności karno-skarbowe wobec dwóch mężczyzn w wieku 38 i 31 lat obywateli Ukrainy.

W piątek, 6 lipca 2012 r. o godz. 4.45, funkcjonariusze SOK z Posterunku w Chełmie, podczas patrolu pociągu międzynarodowego nr  21010, relacji Kijów - Warszawa Gdańska, na odcinku Chełm - Rejowiec, zauważył, jak w jednym z przedziałów mężczyzna, wyjmuje z łóżka i pakuje je w torbę podróżną i reklamówkę.

Zatrzymano 52-letniego obywatela Armenii . Mężczyzna w torbie podróżnej oraz reklamówce posiadał 690 paczek papierosów różnych marek o wartości 6900zł.Ujęty został przekazany do Urzędu Celnego w Chełmie, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.